Карантин продовжено! Які обмеження це передбачає?

Відповідно до прийнятої Урядом пропозиції, карантинні заходи в Україні продовжуватимуться до 31 жовтня включно.

Ющенко Олексій Петрович

керівник корпоративної практики, адвокат

Однак, на сьогодні відсутні зміни у відповідній постанові Кабінету Міністрів України, які повинні бути підготованими та внесеними до тексту нормативно-правового акту протягом 1 (одного) дня з моменту прийняття такого рішення Урядом (тобто, до 27 числа поточного місяця).

За даними, що опубліковані в офіційних джерелах офіційних джерелах , м. Одеса знаходиться в «жовтій зоні» відповідно до показників поширення захворювання на СOVID-19, однак, в Одеській області визначені райони, які віднесені до «помаранчевої» та «червоної» зони.

На сьогодні відповідно до зональності розповсюдження коронавірусу є такі обмеження:

Зелена зона

 • Проведення масових заходів проводиться з вимогою стосовно розміщення людей: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;
 • Передбачено перебування в громадських будівлях у масках або респіраторах;
 • Функціонування кінотеатрів можливе із заповненістю на 50% посадкових місць;
 • Перевезення пасажирів можливе тільки в межах сидячих місць.

Жовта зона

Обмеження зеленої зони зберігаються, однак, додається обмеження щодо відвідування установ соціального захисту, у яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризового втручання (у випадку ненадання послуги можуть суттєво порушитися основоположні права людини).

Помаранчева зона передбачає заборону:

Окрім обмежень жовтої й зеленої зон додаються обмеження щодо діяльності закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів, а також:

✓ діяльності розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

✓ планових госпіталізацій у лікарнях;

Враховуючи ці положення, після публікації тексту Постанови Кабінету Міністрів України буде проведено більш детальний аналіз самої Постанови та актуалізовано цю статтю. Слідкуйте за оновленнями.

✓ діяльності спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури;

✓ прийому нових змін у дитячі табори;

✓ вводиться обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 м2 та не більше 100 людей.

Червона зона

Усі вищевказані обмеження «помаранчевої» зони зберігаються, а також вводиться заборона:

 • роботи громадського транспорту.
 • відвідування шкіл, університетів тощо.
 • діяльності ТРЦ, кафе і ресторанів.

Хоча повного тексту Постанови ще немає, однак, із повідомлення Уряду можна зробити висновок, що пропонуються наступні зміни

 1. По території України на час карантину заборонятимуться діяльність дискотек, нічних закладів. Також заборонятиметься робота після 24-ої та до 7-ої години ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв крім діяльності з надання послуг громадського харчування зі здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос. Під заборону підпадатиме проведення концертів, окрім тих, які проводяться закладами культури. Обмеження не поширюватимуться на юридичних осіб, основною діяльністю якої є діяльність у сфері культури, або структурний підрозділ юридичної особи, функції якого полягають у провадженні діяльності у сфері культури. Тобто, якщо Ви проводите організацію культурних заходів, усе ж краще дочекатися тексту Постанови, щоб точно зрозуміти, на кого саме поширюватимуться такі вимоги.
 2. Податкові і ЄСВ штрафи та пеня не нараховуватимуться на період дії карантинних обмежень. За несвоєчасну реєстрацію ПН, РК, АН, строк реєстрації яких припадає на період з 1 серпня до 31 жовтня ДПС має не штрафувати (однак, на сьогодні відсутнє підтвердження даної інформації);
 3. На період карантину діє мораторій на податкові перевірки, а от Держпраці знову почне перевіряти роботодавців із першого вересня.
 4. Розгляд звернень до фіскальних органів (скарги, запити, індивідуальні податкові консультації) теж відкладається.
 5. Допомога по частковому безробіттю буде виплачуватися та роботодавці можуть подовжити простій, а також дистанційну форму роботи працівників.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто