Карантин «вихідного дня»

На сайті Уряду ввечері 11 листопада було розміщено інформаційне повідомлення з інфографікою про запровадження карантину вихідного дня.

Ющенко Олексій Петрович

керівник корпоративної практики, адвокат

Відповідно до змін, що внесені до постанови Кабінету Міністрів України  від 22 липня 2020 р. № 641 до  30.11.2020 року запроваджено  обмеження під назвою «карантин вихідного дня» яким у  вихідні  обмежується чи  забороняється  діяльність  ряду  закладів.

Про те, які обмеження передбачаються й кого вони зачеплять, коротко надалі. Відразу  слід зазначити: новими карантинними заходами передбачається закриття закладів харчування, спортзалів, ТРЦ, розважальних закладів, закладів з обслуговування населення (салони краси, магазини промтоварів тощо) з 00.00 години суботи до 00.00 години понеділка для прийому відвідувачів.

Щодо кафе, барів та ресторанів обмеження «карантину вихідного дня» торкаються заборони перебування відвідувачів всередині закладу, робота «на виніс» та доставка замовлень залишається дозволеною (за умови дотримання працівниками закладу вимог щодо наявності індивідуальних засобів захисту). Окрім цього, обмеження «помаранчевої зони» поширюватимуться тепер на «жовту» та «зелену» зони. А тому встановлена низка наступних заборон:

  • Заборонена робота закладів розміщення: хостелів та турбаз, окрім готелів;
  • Заборонена діяльність розважальних закладів та ресторанів із 22:00 до 7:00;
  • Заборонена торгівля у всіх закладах із кількістю відвідувачів більше ніж 1 відвідувач на 10 метрів квадратних площі закладу.
  • Заборонені планові госпіталізації в лікарні: крім допомоги породіллям і вагітним, екстрених випадків, онкологічної та паліативної допомоги;
  • Заборонена робота спортзалів, фітнес-залів та закладів культури;
  • Заборонене проведення дискотек і робота нічних клубів;
  • Заборонене перевезення громадським транспортом більшої кількості осіб, ніж є в наявності посадкових місць у транспорті;
  • Заборона на поїздки дітей на оздоровлення і відпочинок, відвідування закладів соціального захисту.
  • Заборонено проводити масові заходи за участю понад 20 осіб.

Загрозлива динаміка поширення COVID-19 безумовно є аргументом для введення заходів щодо боротьби з нею, однак чи оговтається малий бізнес після таких карантинних заходів – питання риторичне. Хоч Уряд і пропонує розглянути питання щодо можливих засобів підтримки підприємців, однак на сьогодні ці пропозиції залишаються лише на рівні обговорень.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто