Купувати нерухомість від забудовника стане безпечніше: Верховна Рада зареєструвала відповідний законопроект

17 лютого у Верховній раді України було зареєстровано законопроект № 5091 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть побудовані в майбутньому».

Даний законопроект, у разі його прийняття, має стати дієвим способом публічного гарантування майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та ще неоформлені об’єкти нерухомого майна.

Іванов Андрій Валентинович

старший юрист

Зокрема, принциповим давно очікуваним моментом, який являє собою наступний логічний крок реформи сфери правового регулювання обігу нерухомості, є обов’язок забудовника реєструвати всі квартири й нежитлові об’єкти в незавершеному будинку, як окремі об’єкти майнових прав. У такий спосіб, функціонував би реальний механізм захисту прав інвесторів будівництва вже з моменту вступу в договірні відносини із забудовником.

Загалом законом передбачається врегулювання порядку й механізмів договірного оформлення цивільно-правових відносин забудовника й покупця майбутнього об’єкта нерухомості та порядку інвестування в об’єкти, що зводяться за рахунок недержавних коштів.

Окрім того, законом встановлюватимуться окремі моменти правового регулювання операцій з відчуження об’єктів незавершеного будівництва та ще неоформлених об’єктів нерухомого майна, зокрема, укладення договорів купівлі-продажу зазначених об’єктів майнових прав, включаючи й матеріально-правові та деякі процедурні питання нотаріального посвідчення відповідних договорів.

Законопроектом також впроваджується спеціальне правове регулювання окремих аспектів перебування індивідуальних об’єктів незавершеного будівництва в цивільному обігу, зокрема, правове регулювання питань іпотеки щодо таких об’єктів незавершеного будівництва, а також процедурні моменти звернення стягнення в порядку виконавчого провадження на об’єкти незавершеного будівництва та на неоформлені об’єкти нерухомості.

Також законопроект передбачає забезпечення більшої прозорості та спрощення процедур реєстрації первинної нерухомості. У разі прийняття описаного в даному матеріалі закону, ринок первинної нерухомості в низці своїх аспектів має стати істотно безпечнішим для осіб, які вкладають кошти в нерухомість, що будується. А станом на зараз, зважаючи на недосконалість та неуніфікованість правового регулювання сфери обігу первинної нерухомості, покупцям нерухомого майна від забудовника поки що залишається, як і раніше, уважно перевіряти у що вони вкладають зароблені грошові кошти, щоб не стати жертвою квартирних шахраїв або «заручником» багаторічних недобудов.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто