Нове валютне законодавство: спрощення процедури вивезення валюти та обмін валюти у відділеннях пошти

Уже перші місяці нового року готують українцям цілу низку досить значущих змін у чинному законодавстві. Багато з таких змін безпосередньо торкнуться щоденних побутових питань середньостатистичних громадян.

Іванов Андрій Валентинович

старший юрист

Прикладом подібних змін може служити вступ із 7 лютого 2019 року в законну силу нового Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21 червня 2018 року, а також прийняття на виконання цього Закону Постанови Національного банку України «Про затвердження Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей» від 2 січня 2019 року № 3.

Дана Постанова закріплює порядок ввезення, пересилання на митну територію України, а також вивезення, пересилання з митної території України або транзиту через митну територію України фізичними особами, юридичними особами та банками готівкової валюти та банківських металів.

На даний момент і відповідно до 7 лютого 2019 року все ще діє Інструкція про переміщення готівки та банківських металів через митний кордон України, затверджена постановою Правління НБУ від 27 травня 2008 року. Згідно даного документа фізособи можуть ввозити на територію України та вивозити з території України банківські метали та готівкову валюту, вартість або ж сума яких не більше 10 000 євро, не здійснюючи при цьому письмове декларування відповідному митному органу. У разі ж перевищення даної величини, необхідно в повному обсязі здійснювати митне декларування.

Крім того, чинна інструкція передбачає вимогу про те, що вивезення фізичними особами-резидентами за межі України готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, повинно здійснюватися тільки за наявності документів, які підтверджують зняття ними готівкових коштів із власних рахунків у банках, та квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, якщо відповідно така операція проводилася, тільки на суму, яка перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Нове законодавство, яке почне діяти із 7 лютого такої вимоги вже не передбачає, при цьому, зберігаючи загальні максимально допустимі без декларування суми ввезення та вивезення готівкових валютних коштів.

Крім того, загальний законодавчий курс на лібералізацію системи валютного регулювання, що втілюється Законом України «Про валюту і валютні операції» послужив поштовхом до прийняття постанови Правління НБУ від 2 січня 2019 року № 9 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Дана Постанова встановлює для населення можливість здійснювати валютнообмінні операції з іноземною валютою в поштових відділеннях, що дозволить забезпечити більшу ступінь зручності для громадян при обміні та пересиланні грошових коштів. Для цього на визначених законодавством умовах оператори поштового зв'язку зможуть отримувати від Національного банку України відповідну ліцензію на здійснення валютних операцій.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто