Зміна строків у Податковому кодексі України 2019

У нашій статті «йде податкова перевірка ... що далі?» (ч. 1), (ч.2) ми детально розглядали порядок дій платників податків при проведенні податкових перевірок та порядок оскарження прийнятих за їхніми результатами податкових повідомлень-рішень.

Ющенко Олексій Петрович

керівник корпоративної практики, адвокат

1 січня 2019 р. набули чинності деякі зміни до Податкового кодексу України (далі – ПК) якими було змінено встановлені строки для прийняття рішення органами ДФС та їхнє оскарження.

Так, збільшено з п'яти до десяти робочих днів строк на подання платником податків заперечення до акту перевірки та/або додаткових документів, що підтверджують показники, відображені таким платником у податковій звітності. Даний строк як раніше обчислюється з дня, наступного за днем отримання акту (довідки).

Раніше, зважаючи на нетривалість цього строку, платники податків часто не встигали якісно й у повному обсязі підготувати як заперечення, так і необхідні матеріали, особливо це було критично, якщо фіскали навмисне проігнорували в акті перевірки деякі документи.

Також збільшено з десяти до п'ятнадцяти робочих днів строк прийняття податкових повідомлень-рішень за результатами перевірок. Даний строк, як і раніше, обчислюється з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику акту перевірки.

Водночас, якщо платником податків були подані заперечення на акт перевірки та/або подані додаткові документи, то вони мають бути розглянуті ДФС протягом 7-ми робочих днів, які настають за днем їхнього отримання. Про результати їхнього розгляду платник податків повідомляється письмово. При цьому рішення за результатами перевірки має бути прийняте контролюючим органом протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів та надання (направлення) письмової відповіді платнику податків.

Слід зазначити, що поки не були внесені зміни до норм розділу V «Порядок оформлення результатів документальних перевірок...», затвердженого наказом Міністерства фінансів від 20.08.2015 № 727, а тому даний нормативний документ діє тільки в частині, що не суперечить ПК.

Зміни також торкнулися і строків на адміністративне оскарження прийнятих контролюючими органами податкових повідомлень-рішень. Тепер строк обчислюється не календарними, а робочими днями. Однак, що називається не поспішайте радіти тому як чи то через недогляд, чи за злим умислом залишився незмінним граничний строк сплати нарахованих контролюючим органом зобов'язань.

Виходячи з цього, платникам податків слід пам'ятати, що згідно пункту 57.3. статті 57 Податкового кодексу України в разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу, а, отже, щоб уникнути виникнення податкової застави оскаржити рішення податкової рекомендується раніше протягом 10 календарних днів.

Таблица новых сроков

Зміна строків у Податковому кодексі України 2019 

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто