Скасовано порядок проведення виїзних перевірок та інспекційних відвідувань Держпраці

Шостий апеляційний адміністративний суд в Рішенні від 14 травня 2019 року по справі № 826/8917/17 визнав інспекційні перевірки інспекторами незаконними і скасував  постанову Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2017 року № 295 «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України» Про місцеве самоврядування в Україні».

Криворучко Вікторія Олегівна

адвокат, кандидат юридичних наук

Скасованою постановою було затверджено такі нормативні акти:

  • Порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, що прописує правила інспекційних відвідувань і невиїзних перевірок;
  • Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, що містить правила проведення виїзних перевірок.

Починаючи з 14 травня, інспектор уже не зможе прийти до суб’єкта господарювання без попередження в будь-який день та будь-яку годину. Крім того, забороняється здійснення безпідставної перевірки, наприклад, за анонімним повідомленням на підставі аналізу інтернет-інформації тощо.

Також у порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю вказувалося, що державний контроль можуть здійснювати інспектори місцевих інспекцій.
Суд скасував це положення. Відтепер перевірки повинні здійснюватися лише державним органом з питань праці.

У зв’язку з тим, що постанова №295 недійсна та скасована, будь-які інспекційні відвідування та невиїзні перевірки, що тривають або призначені на підставі постанови № 295, повинні бути припинені або скасовані.

На сьогодні рішення вже набрало законної сили!

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто