Банкрутство фізичних і юридичних осіб

Навігація по сторінці

Банкрутство є ефективним і найбільш цивілізованим інструментом вирішення фінансових проблем вашого підприємства. Раніше українське законодавство регламентувало порядок визнання банкрутом лише для юридичної особи. Але з 2019 року ця можливість стала доступна і для фізичних осіб, що дозволяє захистити свої права в разі неплатоспроможності.

Процедура банкрутства — це оптимальна можливість звільнитися від тиску кредиторів та інших заборгованостей податкового, комунального та цивільно-правового характеру без шкоди для вашої власності.

Процедура банкрутства фізичних осіб

Відкриття провадження у справі про визнання фізичної особи банкрутом супроводжується суворою забороною на будь-який тиск із боку кредиторів протягом мінімального строку — 120 днів. Також заборонено нарахування штрафів, а сума існуючого боргу фіксується на час розгляду. Наступним етапом слідує реструктуризація боргу — процедура, яка передбачає зміну умов або порядку виплат боргу для відновлення платоспроможності боржника.

Процедура банкрутства юридичних осіб

Процедура банкрутства юридичних осіб проходить за одним із можливих сценаріїв — розпорядження майном боржника, санація й ліквідація. Розпорядження майном супроводжується мораторієм на стягнення боргів із боку кредиторів. Підприємство при цьому продовжує свою господарську діяльність.

Санація можлива в тому випадку, коли є теоретична можливість відновлення платоспроможності компанії. Якщо в результаті процедури платоспроможність боржника була налагоджена — компанію відновлюють. Коли це неможливо, переходять до процедури ліквідації. Кредитори заявляють про свої вимоги, а держоргани проводять реалізацію активів підприємства через онлайн-аукціон із метою їх задоволення.

Банкрутство фізичних і юридичних осіб

Юридичні послуги з питань банкрутства юридичних і фізичних осіб

Законодавство України визначає та регламентує порядок банкрутства юридичних і фізичних осіб. Дотримання встановлених норм є не тільки обов'язковим для кожного з учасників процесу, але також, через специфіку та складність процедури, вимагає залучення фахівців.

Юристи Адвокатського об'єднання «КФ «Домінанта» надають кваліфіковані послуги для всіх фізичних та юридичних осіб, які хочуть оголосити себе банкрутом. Співпраця з нашими адвокатами гарантує дотримання всіх нормативно-правових актів, оперативне припинення стягнення боргів і нарахування штрафів, а в результаті — ефективне завершення процедури банкрутства.

Поширені запитання

Чи можу я отримати консультацію онлайн щодо процедури банкрутства?

Так, ми консультуємо онлайн. Але під час такої консультації ми не зможемо надати детальну відповідь по вашій ситуації. Для цього необхідно бачити ваші документи та розуміти всі обставини справи. Тому краще пропонуємо зустріч в нашому офісі. Детальна консультація нашого спеціаліста коштує 1 000 грн.

Як довго триває процедура банкрутства?

Наприклад, процедура банкрутства фізичної особи може тривати від 3-х місяців до 1,5 року залежно від обставин конкретної справи.

Що входить в вартість процедури банкрутства?

Окрім послуг адвоката, який буде займатися підготовкою пакету документів та супроводом процедури банкрутства, боржнику необхідно здійснити обов’язковий платіж при поданні заяви про неплатоспроможність. Платіж є авансуванням заробітної плати арбітражного керуючого за 3 місяці виконання повноважень.

Останні новини

 • Зміни, яких найближчим часом зазнає сфера банкрутства та відновлення платоспроможності - Юридична компанія «Доминанта»

  Зміни, яких найближчим часом зазнає сфера банкрутства та відновлення платоспроможності

  Сьогодні Україна розпочала активну роботу по приведенню законодавства у відповідність із європейською практикою. Не оминуть зміни найближчим часом і сферу відновлення платоспроможності та банкрутства. Планом-графіком виконання Україною умов укладеного 16.01.2023 Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором (щодо Інструменту надання підтримки Україні на 2023 рік (макрофінансова допомога +) на суму до 18 мільярдів євро) визначено критерії реформ, як умови отримання чергового траншу. Наш адвокат, спеціаліст у сфері банкрутства – Світлана Хомко проаналізувала, які саме зміни будуть запроваджені найближчим часом у сфері банкрутства юридичних і фізичних осіб, а також відновлення платоспроможності.

  Хомко Світлана Василівна

  адвокат, арбітражний керуючий

  Детальніше
 • АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України - Юридична компанія «Доминанта»

  АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України

  Грицик Віталій Іванович

  керуючий партнер, адвокат

  Детальніше
 • Банкрутство юридичних осіб під час війни - Юридична компанія «Доминанта»

  Банкрутство юридичних осіб під час війни

  Через війну змінились всі сфери нашого життя. І хоча наразі жодних змін до Кодексу України з процедур банкрутства чи до Господарського процесуального кодексу України після початку повномасштабного вторгнення не внесено, на процедурі банкрутства події відобразились. У цій статті Світлана Хомко – адвокат, спеціаліст по банкрутству юридичних осіб розповість про основні зміни та особливості процедури під час війни.

  Хомко Світлана Василівна

  адвокат, арбітражний керуючий

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто