Банкрутство фізичних і юридичних осіб

Навігація по сторінці

Банкрутство є ефективним і найбільш цивілізованим інструментом вирішення фінансових проблем вашого підприємства. Раніше українське законодавство регламентувало порядок визнання банкрутом лише для юридичної особи. Але з 2019 року ця можливість стала доступна і для фізичних осіб, що дозволяє захистити свої права в разі неплатоспроможності.

Процедура банкрутства — це оптимальна можливість звільнитися від тиску кредиторів та інших заборгованостей податкового, комунального та цивільно-правового характеру без шкоди для вашої власності.

Процедура банкрутства фізичних осіб

Відкриття провадження у справі про визнання фізичної особи банкрутом супроводжується суворою забороною на будь-який тиск із боку кредиторів протягом мінімального строку — 120 днів. Також заборонено нарахування штрафів, а сума існуючого боргу фіксується на час розгляду. Наступним етапом слідує реструктуризація боргу — процедура, яка передбачає зміну умов або порядку виплат боргу для відновлення платоспроможності боржника.

Процедура банкрутства юридичних осіб

Процедура банкрутства юридичних осіб проходить за одним із можливих сценаріїв — розпорядження майном боржника, санація й ліквідація. Розпорядження майном супроводжується мораторієм на стягнення боргів із боку кредиторів. Підприємство при цьому продовжує свою господарську діяльність.

Санація можлива в тому випадку, коли є теоретична можливість відновлення платоспроможності компанії. Якщо в результаті процедури платоспроможність боржника була налагоджена — компанію відновлюють. Коли це неможливо, переходять до процедури ліквідації. Кредитори заявляють про свої вимоги, а держоргани проводять реалізацію активів підприємства через онлайн-аукціон із метою їх задоволення.

Банкрутство фізичних і юридичних осіб

Юридичні послуги з питань банкрутства юридичних і фізичних осіб

Законодавство України визначає та регламентує порядок банкрутства юридичних і фізичних осіб. Дотримання встановлених норм є не тільки обов'язковим для кожного з учасників процесу, але також, через специфіку та складність процедури, вимагає залучення фахівців.

Юристи Адвокатського об'єднання «КФ «Домінанта» надають кваліфіковані послуги для всіх фізичних та юридичних осіб, які хочуть оголосити себе банкрутом. Співпраця з нашими адвокатами гарантує дотримання всіх нормативно-правових актів, оперативне припинення стягнення боргів і нарахування штрафів, а в результаті — ефективне завершення процедури банкрутства.

Останні новини

 • АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України - Юридична компанія «Доминанта»

  АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України

  Грицик Віталій Іванович

  керуючий партнер, адвокат

  Детальніше
 • Банкрутство юридичних осіб під час війни - Юридична компанія «Доминанта»

  Банкрутство юридичних осіб під час війни

  Через війну змінились всі сфери нашого життя. І хоча наразі жодних змін до Кодексу України з процедур банкрутства чи до Господарського процесуального кодексу України після початку повномасштабного вторгнення не внесено, на процедурі банкрутства події відобразились. У цій статті Світлана Хомко – адвокат, спеціаліст по банкрутству юридичних осіб розповість про основні зміни та особливості процедури під час війни.

  Хомко Світлана Василівна

  адвокат

  Детальніше
 • Банкрутство фізичних осіб в Україні: актуальні умови та наслідки - Юридична компанія «Доминанта»

  Банкрутство фізичних осіб в Україні: актуальні умови та наслідки

  Число виданих в Україні кредитів збільшується з кожним роком: в одних лише МФО (мікрофінансових організаціях) у 2019 році щомісячно в середньому видавалося 982,5 тис. позик, у 2020 – 1 млн, а у 2021 видали вже 1,2 млн. Зі зростанням виданих кредитів закономірно зростає і загальна сума боргів, які не повертаються. Прямо зараз українці мають прострочені та невиплачені заборгованості лише за швидкими позиками на загальну суму майже 15 мільярдів гривень.

  Грицик Віталій Іванович

  керуючий партнер, адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто