Банкрутство юридичних осіб

Банкрутство юридичних осіб

Навігація по сторінці

Юридична компанія АО «КФ «Домінанта» надає професійні послуги для всіх юридичних осіб, які хочуть оголосити себе банкрутом через суд. Участь нашого адвоката в справі гарантує швидке припинення стягнення боргів і нарахування штрафів, а в подальшому - успішний вихід із бізнесу з найменшими втратами.

Послуги адвоката АО «КФ «Домінанта» будуть корисні також у тому разі, коли потрібна санація підприємства. Тут ми застосуємо ефективні заходи, щоб не допустити банкрутства організації. Звертайтеся, якщо ви шукаєте не тільки змістовну юридичну консультацію, а і пряме втручання в процес, включно з вибором оптимального способу домовитися з кредиторами.

Які плюси має банкрутство для організації?

Отримання статусу банкрута для юридичної особи – крайній захід, однак якщо компанія потрапила в безвихідну ситуацію, то банкрутство – необхідне. Судове банкрутство юридичної особи – легальна процедура вирішення питань із виконанням фінансових зобов'язань, встановлена ​​законом. Залучення державних органів дає змогу компанії вивести спори з кредиторами в більш комфортний і безпечний простір, де її інтереси можуть бути під захистом.

 • По-перше, процедура банкрутства дає змогу встановити довгостроковий мораторій на стягнення будь-яких заборгованостей. Нарахування будь-яких неустойок буде неможливим, компанія отримає можливість вирішувати свої фінансові справи в більш спокійній і неквапливій ​​атмосфері. Кредитори не зможуть отримати з юрособи ні гроші, ні майно – на весь період процедури банкрутства. На цьому етапі компанія-боржник може спробувати знайти компроміс через реструктуризацію боргів.
 • По-друге, власнику підприємства доступний викуп власних активів на аукціоні та перезапуск бізнесу.
 • По-третє, статус банкрута дає змогу компанії, у найгіршому випадку, повернути лише частину боргу кредиторам. Велика частина заборгованості з більшою ймовірністю буде просто списана. Скористайтеся послугами юриста АО «КФ «Домінанта», щоб гарантувати такий результат справи.

Процедура банкрутства компанії - які можливі сценарії?

Законом передбачено три можливі процедури в рамках судового банкрутства юридичної особи: розпорядження його майном, санація й ліквідація. Після вступу в законну силу нового Кодексу про банкрутство у 2019 році, санація підприємства стала кращим варіантом, однак ліквідація – усе ще переважна процедура для юросіб.

Розпорядження майном боржника

Згідно з правилами, після того як порушено провадження в справі, відбувається введення процедури розпорядження майном юрособи. Це супроводжується мораторієм на стягнення будь-яких боргів із боку кредиторів. Компанія при цьому і далі веде господарську діяльність. Ключовою метою на цьому етапі є вивчити майновий стан підприємства і визначити шанси відновлення його здатності повертати кредити. Водночас держоргани збирають інформацію від кредиторів для того, щоб визначити обсяг боргів.

Строк процедури розпорядження майном – до 170 днів. З боку держави буде призначено арбітражного керуючого в якості розпорядника майна. Інтереси кредиторів будуть представлені спеціальним комітетом. Залежно від результатів зовнішнього розпорядження майном буде прийнято рішення про перехід на наступний етап – це санація або ліквідація підприємства. Юридична допомога АО «КФ «Домінанта» полягає, зокрема у виборі найкращого рішення для нашого клієнта.

Санація підприємства

Процедура санації буде введена, якщо є теоретична можливість відновлення платоспроможності підприємства-боржника. Відзначимо, що відновити платоспроможність – ключова мета процедури банкрутства, усі інші є вторинними. Відновити можливість виконувати фінансові зобов'язання перед кредиторами і не допустити ліквідацію підприємства – саме цьому служить процедура банкрутства.

У рамках санації відбувається розробка відповідного плану за участю боржника, інвестора та кредиторів. На його основі в подальшому буде будуватися робота арбітражного керуючого. Відновити платоспроможність організації можна такими заходами:

 • збільшити статутний капітал юрособи;
 • продати частину майна;
 • відчужити майно через заміщення активів;
 • реструктуризувати або перепрофілювати виробничий процес;
 • відстрочка, розстрочка або списання частини заборгованості;
 • зобов'язання боржника можуть бути виконані третіми особами.

Якщо в результаті санації відбувається відновлення платоспроможності боржника, то компанія буде відновлена. Якщо відновити її неможливо – буде введена процедура ліквідації. Правова підтримка з боку АО «КФ «Домінанта» дасть змогу провести процедуру з мінімальними збитками для юрособи.

Ліквідація підприємства

Процедура ліквідації є крайнім заходом, коли відновлення платоспроможності боржника неможливо. Вона буде введена на строк до 12 місяців. Актуальні кредитори заявляють про свої вимоги, а держоргани проводять реалізацію активів підприємства з метою їхнього задоволення. Активи реалізуються через онлайн - аукціон. У рамках ліквідаційної процедури відсутні будь-які додаткові зобов'язання, зокрема, що стосуються податків. Також відбувається скасування всіх арештів, накладених на майно юридичної особи.

Банкрутство юридичних осіб

Банкрутство підприємства через суд з АО «КФ «Домінанта»

Наша юридична фірма надає весь комплекс послуг із банкрутства підприємств. У рамках процедури ми приймаємо такі заходи для захисту клієнта:

 • аналізуємо фінансовий стан юрособи;
 • проводимо юридичну консультацію щодо того як може бути проведена санація, реструктуризація або банкрутство;
 • оцінюємо ризики солідарної або субсидіарної відповідальності, готуємо рекомендації;
 • в разі потреби ініціюємо процедуру банкрутства юридичної особи;
 • перевіряємо обґрунтованість і законність вимог, що пред'являються кредиторами;
 • якщо потрібно, оскаржуємо дії арбітражного керуючого;
 • беремо участь на засіданнях суду;
 • представляємо інтереси клієнта на зборах кредиторів, під час оскарження угод, у рамках торгів з реалізації майна боржника;

Юристи АО «КФ «Домінанта» знайдуть усі можливі легальні методи захистити права клієнта - юрособи в повному обсязі. Консультація юриста надається в будь-який момент. Ми працюємо в цьому напрямку з 2005 року і є експертами в цій судовій практиці. Готові надавати правову підтримку для боржників, кредиторів або інших причетних до процедури банкрутства осіб.

Інші послуги банкрутства

Останні новини

 • Зміни, яких найближчим часом зазнає сфера банкрутства та відновлення платоспроможності - Юридична компанія «Доминанта»

  Зміни, яких найближчим часом зазнає сфера банкрутства та відновлення платоспроможності

  Сьогодні Україна розпочала активну роботу по приведенню законодавства у відповідність із європейською практикою. Не оминуть зміни найближчим часом і сферу відновлення платоспроможності та банкрутства. Планом-графіком виконання Україною умов укладеного 16.01.2023 Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором (щодо Інструменту надання підтримки Україні на 2023 рік (макрофінансова допомога +) на суму до 18 мільярдів євро) визначено критерії реформ, як умови отримання чергового траншу. Наш адвокат, спеціаліст у сфері банкрутства – Світлана Хомко проаналізувала, які саме зміни будуть запроваджені найближчим часом у сфері банкрутства юридичних і фізичних осіб, а також відновлення платоспроможності.

  Хомко Світлана Василівна

  адвокат, арбітражний керуючий

  Детальніше
 • АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України - Юридична компанія «Доминанта»

  АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України

  Грицик Віталій Іванович

  керуючий партнер, адвокат

  Детальніше
 • Банкрутство юридичних осіб під час війни - Юридична компанія «Доминанта»

  Банкрутство юридичних осіб під час війни

  Через війну змінились всі сфери нашого життя. І хоча наразі жодних змін до Кодексу України з процедур банкрутства чи до Господарського процесуального кодексу України після початку повномасштабного вторгнення не внесено, на процедурі банкрутства події відобразились. У цій статті Світлана Хомко – адвокат, спеціаліст по банкрутству юридичних осіб розповість про основні зміни та особливості процедури під час війни.

  Хомко Світлана Василівна

  адвокат, арбітражний керуючий

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто