Банкрутство юридичних осіб

Банкрутство юридичних осіб

Якщо в компанії стало занадто багато боргів, а доходи не дають змоги виконувати зобов'язання перед кредиторами, процедура банкрутства може стати найкращим виходом зі складної ситуації. Вона регулюється Кодексом України з процедур банкрутства, який в актуальній версії діє з 21 жовтня 2019 року. Цей крок супроводжується ризиками для компанії але в разі кризи – це найбільш цивілізований інструмент вирішення фінансових проблем.

Юридична компанія АО «КФ «Домінанта» надає професійні послуги для всіх юридичних осіб, які хочуть оголосити себе банкрутом через суд. Участь нашого адвоката в справі гарантує швидке припинення стягнення боргів і нарахування штрафів, а в подальшому - успішний вихід із бізнесу з найменшими втратами.

Послуги адвоката АО «КФ «Домінанта» будуть корисні також у тому разі, коли потрібна санація підприємства. Тут ми застосуємо ефективні заходи, щоб не допустити банкрутства організації. Звертайтеся, якщо ви шукаєте не тільки змістовну юридичну консультацію, а і пряме втручання в процес, включно з вибором оптимального способу домовитися з кредиторами.

Які плюси має банкрутство для організації?

Отримання статусу банкрута для юридичної особи – крайній захід, однак якщо компанія потрапила в безвихідну ситуацію, то банкрутство – необхідне. Судове банкрутство юридичної особи – легальна процедура вирішення питань із виконанням фінансових зобов'язань, встановлена ​​законом. Залучення державних органів дає змогу компанії вивести спори з кредиторами в більш комфортний і безпечний простір, де її інтереси можуть бути під захистом.

 • По-перше, процедура банкрутства дає змогу встановити довгостроковий мораторій на стягнення будь-яких заборгованостей. Нарахування будь-яких неустойок буде неможливим, компанія отримає можливість вирішувати свої фінансові справи в більш спокійній і неквапливій ​​атмосфері. Кредитори не зможуть отримати з юрособи ні гроші, ні майно – на весь період процедури банкрутства. На цьому етапі компанія-боржник може спробувати знайти компроміс через реструктуризацію боргів.
 • По-друге, власнику підприємства доступний викуп власних активів на аукціоні та перезапуск бізнесу.
 • По-третє, статус банкрута дає змогу компанії, у найгіршому випадку, повернути лише частину боргу кредиторам. Велика частина заборгованості з більшою ймовірністю буде просто списана. Скористайтеся послугами юриста АО «КФ «Домінанта», щоб гарантувати такий результат справи.

Процедура банкрутства компанії - які можливі сценарії?

Законом передбачено три можливі процедури в рамках судового банкрутства юридичної особи: розпорядження його майном, санація й ліквідація. Після вступу в законну силу нового Кодексу про банкрутство у 2019 році, санація підприємства стала кращим варіантом, однак ліквідація – усе ще переважна процедура для юросіб.

Розпорядження майном боржника

Згідно з правилами, після того як порушено провадження в справі, відбувається введення процедури розпорядження майном юрособи. Це супроводжується мораторієм на стягнення будь-яких боргів із боку кредиторів. Компанія при цьому і далі веде господарську діяльність. Ключовою метою на цьому етапі є вивчити майновий стан підприємства і визначити шанси відновлення його здатності повертати кредити. Водночас держоргани збирають інформацію від кредиторів для того, щоб визначити обсяг боргів.

Строк процедури розпорядження майном – до 170 днів. З боку держави буде призначено арбітражного керуючого в якості розпорядника майна. Інтереси кредиторів будуть представлені спеціальним комітетом. Залежно від результатів зовнішнього розпорядження майном буде прийнято рішення про перехід на наступний етап – це санація або ліквідація підприємства. Юридична допомога АО «КФ «Домінанта» полягає, зокрема у виборі найкращого рішення для нашого клієнта.

Санація підприємства

Процедура санації буде введена, якщо є теоретична можливість відновлення платоспроможності підприємства-боржника. Відзначимо, що відновити платоспроможність – ключова мета процедури банкрутства, усі інші є вторинними. Відновити можливість виконувати фінансові зобов'язання перед кредиторами і не допустити ліквідацію підприємства – саме цьому служить процедура банкрутства.

У рамках санації відбувається розробка відповідного плану за участю боржника, інвестора та кредиторів. На його основі в подальшому буде будуватися робота арбітражного керуючого. Відновити платоспроможність організації можна такими заходами:

 • збільшити статутний капітал юрособи;
 • продати частину майна;
 • відчужити майно через заміщення активів;
 • реструктуризувати або перепрофілювати виробничий процес;
 • відстрочка, розстрочка або списання частини заборгованості;
 • зобов'язання боржника можуть бути виконані третіми особами.

Якщо в результаті санації відбувається відновлення платоспроможності боржника, то компанія буде відновлена. Якщо відновити її неможливо – буде введена процедура ліквідації. Правова підтримка з боку АО «КФ «Домінанта» дасть змогу провести процедуру з мінімальними збитками для юрособи.

Ліквідація підприємства

Процедура ліквідації є крайнім заходом, коли відновлення платоспроможності боржника неможливо. Вона буде введена на строк до 12 місяців. Актуальні кредитори заявляють про свої вимоги, а держоргани проводять реалізацію активів підприємства з метою їхнього задоволення. Активи реалізуються через онлайн - аукціон. У рамках ліквідаційної процедури відсутні будь-які додаткові зобов'язання, зокрема, що стосуються податків. Також відбувається скасування всіх арештів, накладених на майно юридичної особи.

Банкрутство підприємства через суд з АО «КФ «Домінанта»

Наша юридична фірма надає весь комплекс послуг із банкрутства підприємств. У рамках процедури ми приймаємо такі заходи для захисту клієнта:

 • аналізуємо фінансовий стан юрособи;
 • проводимо юридичну консультацію щодо того як може бути проведена санація, реструктуризація або банкрутство;
 • оцінюємо ризики солідарної або субсидіарної відповідальності, готуємо рекомендації;
 • в разі потреби ініціюємо процедуру банкрутства юридичної особи;
 • перевіряємо обґрунтованість і законність вимог, що пред'являються кредиторами;
 • якщо потрібно, оскаржуємо дії арбітражного керуючого;
 • беремо участь на засіданнях суду;
 • представляємо інтереси клієнта на зборах кредиторів, під час оскарження угод, у рамках торгів з реалізації майна боржника;

Юристи АО «КФ «Домінанта» знайдуть усі можливі легальні методи захистити права клієнта - юрособи в повному обсязі. Консультація юриста надається в будь-який момент. Ми працюємо в цьому напрямку з 2005 року і є експертами в цій судовій практиці. Готові надавати правову підтримку для боржників, кредиторів або інших причетних до процедури банкрутства осіб.

Інші послуги банкрутства

Останні новини

 • Як карантин вплинув на процедуру банкрутства - Юридична компанія «Доминанта»

  Як карантин вплинув на процедуру банкрутства

  Офіційно карантин в Україні почав діяти з 12.03.2020 р. і наразі продовжений до кінця року. Спричинені карантинними обмеженнями зміни відбулися майже у всіх сферах нашої діяльності, не стала виключенням і процедура банкрутства.

  Хомко Світлана Василівна

  адвокат

  Детальніше
 • Моніторте свого боржника на предмет банкрутства! - Юридична компанія «Доминанта»

  Моніторте свого боржника на предмет банкрутства!

  На сьогодні в Україні є можливість визнати банкрутом не лише юридичну особу, а й фізичну особу, яка не може розрахуватися зі своїми боргами.

  Хомко Світлана Василівна

  адвокат

  Детальніше
 • Доведення юридичної особи до банкрутства може обернутись для засновників і директора обов’язком сплатити борги за власний рахунок - Юридична компанія «Доминанта»

  Доведення юридичної особи до банкрутства може обернутись для засновників і директора обов’язком сплатити борги за власний рахунок

  Кодекс України з процедур банкрутства (далі – КУзПБ) передбачає, що у разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов’язкові для боржника вказівки чи мають змогу іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника-юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов’язаннями (ч.2 ст. 61).

  Хомко Світлана Василівна

  адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто