Банкрутство фізичних осіб

Навігація по сторінці
- У яких випадках можна оголосити себе банкрутом?
- Як влаштована процедура банкрутства фізособи?
- Які борги не можна списати або реструктуризувати?
- Які плюси дає судове банкрутство?
- Які ризики несе проходження банкрутства своїми силами?
- Послуги юриста з питань банкрутства фізосіб в Україні – АО «КФ «Домінанта»
- Скільки триває та коштує процедура банкрутства для фізосіб?
- Поширені запитання
Процедура банкрутства – єдиний легальний спосіб списати борги й позбутися від тиску кредиторів. Це найкраща можливість звільнитися від кредитів та позик, штрафів, заборгованостей податкового, комунального та цивільно-правового характеру. Борги або будуть списані повністю, або будуть реструктуризовані. За такої умови не доведеться жертвувати вашим правом власності на єдину квартиру/будинок.
Однак для таких результатів вам знадобиться хороший адвокат із питань банкрутства фізичних осіб. Шукайте свого експерта в юридичній компанії АО «КФ «Домінанта» — ми вміємо домагатися результатів у суді.
У яких випадках можна оголосити себе банкрутом?
Лише сама фізична особа має право ініціювати процедуру банкрутства. Закон України пред'являє ряд вимог до фізосіб, які хочуть позбутися боргів через суд. Ці умови стосуються як загальної суми боргу, так і строків настання вашої неплатоспроможності. Запустити процедуру можна на таких підставах:
- Загальний обсяг боргів перевищує 30 мінімальних зарплат - 180 000 гривень станом на 01 серпня 2021 року або 195 000 гривень - з 01 грудня 2021 року;
- Строк настання неплатоспроможності становить не менше 2-х місяців - саме стільки ви не платите за кредитом або не вносите інші обов'язкові платежі;
- Майна, яке могло б послужити джерелом коштів для погашення заборгованостей, у власності фізособи немає – є відповідна постанова виконавця;
- Є інші обставини, які підтверджують існування загрози неплатоспроможності – серйозне захворювання, скорочення на роботі, звільнення тощо.
Якщо ваші обставини відповідають цим пунктам і ви маєте намір добиватися банкрутства, необхідно подати відповідну заяву до господарського суду за місцем реєстрації фізичної особи.
Як влаштована процедура банкрутства фізособи?
Якщо підстави для проведення процедури визнані достатніми, відривається відповідне провадження. Це супроводжується забороною будь-якого тиску на боржника з боку кредиторів. Як мінімум 120 днів МФО або колектори не можуть вимагати виконання фінансових зобов'язань – фізособа має справу лише із судовими органами. Нарахування будь-яких штрафів також заборонено: актуальна сума боргу фіксується на час розгляду.
Наступний етап процедури банкрутства відповідно до закону – реструктуризація боргу. Якщо є можливість змінити умови або порядок виплат боргу, щоб платоспроможність боржника в результаті цього була відновлена, буде розроблений план реструктуризації. На цьому етапі важлива участь професійного юриста на вашому боці, щоб прийняті в рамках реструктуризації заходи повністю влаштовували вас.
Можливі заходи реструктуризації:
- продаж окремих видів майна;
- корекція умов виконання фінансових зобов'язань;
- відстрочка;
- розстрочка;
- списання боргу;
- виплата боргу з боку третіх осіб;
- порука;
- заходи, здатні поліпшити фінансовий стан фізособи.
Які борги не можна списати або реструктуризувати?
- заборгованості по аліментах;
- відшкодування шкоди, яка була заподіяна у результаті каліцтва, смерті фізичної особи;
- зобов'язання, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
Розроблений план реструктуризації повинен бути обов'язково затверджений за участю кредиторів. Потім відбувається подача в господарський суд для узгодження.
Якщо протягом 120 днів з моменту початку провадження не відбулося схвалення плану реструктуризації, господарський суд може визнати боржника банкрутом і ввести процедуру погашення заборгованостей. Це може бути зроблено шляхом часткового продажу майна фізособи, однак за правильного ведення справи такого сценарію можна уникнути – борги просто будуть списані. Адвокатські послуги – це гарантія, що справа піде в потрібному вам напрямку.

Які плюси дає судове банкрутство?
- Повне списання боргів – болісна проблема нарешті буде вирішена.
- Припинення будь-яких виконавчих дій щодо фізособи – заборгованість перестане рости.
- Збереження прав власності на житло, яке є єдиним у боржника.
- Миттєве й остаточне припинення тиску з боку колекторів і судових виконавців.
- Зняття арештів із рахунків і майна, відновлення вільного виїзду за кордон.
- Можливість реєстрації нового майна на ваше ім'я, а також отримання офіційного доходу.
Крім того, у вас не зможуть забрати понад того, що є вашою власністю. За належного професіоналізму вашого адвоката, ви пройдете процедуру банкрутства з мінімальними втратами.
Які ризики несе проходження банкрутства своїми силами?
Оголошення фізичної особи банкрутом через суд – процедура складна, вона включає різні етапи, на яких важливо рішуче відстоювати свої права. На іншій стороні знаходяться люди, які хочуть отримати свої гроші назад і вони зацікавлені отримати всю суму. Тому кредитор буде «битися» до останнього, залучаючи досвідчених юристів.
Для фізичної особи, яка вважає за потрібне вести свою справу про банкрутство самостійно, є безліч ризиків. Зокрема, суд може закрити справу, якщо інформація про майно в документах є недостовірною або навіть неповною. Тобто, якщо ви не зовсім вірно заповнили документи, не знаючи всіх нюансів, справа про банкрутство буде зупинена.
Боржник повинен розробити і представити проєкт плану реструктуризації, який потім буде узгоджений із кредиторами й затверджений. Якщо ви будете працювати над проєктом самостійно, цілком можливо, що документ не захистить ваші інтереси повною мірою. Уже з самого початку бажана консультація юриста.
Послуги юриста з питань банкрутства фізосіб в Україні – АО «КФ «Домінанта»
Банкрутство за підтримки АО «КФ «Домінанта» дає вам такі переваги:
- Досягнення результату на 100% - ми гарантуємо отримання статусу банкрута на умовах, які вас влаштують повністю.
- Висока експертність – у команді є фахівці з питань банкрутства фізичних осіб найвищого рівня, наприклад: адвокат Світлана Хомко – визнаний в Україні експерт із питань банкрутства фізичних осіб з найбільшим списком успішно завершених справ.
- Низька вартість послуг і можливість поетапної оплати послуг адвоката – ви можете вносити гроші частинами протягом усієї процедури.
- Робота у всіх містах України – у нас є можливість ефективно працювати у всіх регіонах країни.
- 15-річний професійний досвід – АО «КФ «Домінанта» займається судовою практикою та іншими видами правової підтримки з 2005 року.
Скільки триває та коштує процедура банкрутства для фізосіб?
Процедура займає від 3 до 12 місяців. Відповідно до закону фізична особа в рамках такої процедури має оплатити роботу арбітражного керуючого розміром 34 050 грн. Це єдина сума, яку держава вимагає від боржника. Внести її потрібно відразу й в повному обсязі. Судовий збір оплачувати не потрібно.
Якщо боржник хоче отримати професійну юридичну допомогу під час оголошення себе банкрутом через суд, потрібно оплатити й цю роботу. В АО «КФ «Домінанта» вартість участі в процедурі банкрутства фізособи починається від 20 000 грн.
Отже, для успішного отримання статусу банкрутства і списання боргів вам знадобиться орієнтовно 54 050 грн.
Поширені запитання
Яка вартість процедури банкрутства фізичної особи?
Вартість включає: послуги адвоката (підготовка пакету документів, супровід процедури банкрутства); обов’язковий платіж при поданні заяви про неплатоспроможність, який є авансуванням заробітної плати арбітражного керуючого за 3 місяці виконання повноважень (на сьогоднішній день становить 40260 грн).
Як відбувається процедура банкрутства фізичної особи-підприємця?
Банкрутство ФОП відбувається за тією ж самою процедурою, що і банкрутство фізичної особи. Немає жодної необхідності припиняти діяльність ФОП перед початком процедури банкрутства чи після неї. Після завершення процедури банкрутства особа може продовжувати займатися підприємницькою діяльністю.
Які борги можуть бути списані в процедурі банкрутства фізичної особи?
Борги перед банками та іншими фінансовими організаціями - кредити, позики; різні штрафи; податкова заборгованість; заборгованість по оплаті комунальних послуг; заборгованість по договорам цивільно-правового характеру.
Інші послуги банкрутства
Ключові фахівці
Останні новини
-
АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України
-
Банкрутство юридичних осіб під час війни
Через війну змінились всі сфери нашого життя. І хоча наразі жодних змін до Кодексу України з процедур банкрутства чи до Господарського процесуального кодексу України після початку повномасштабного вторгнення не внесено, на процедурі банкрутства події відобразились. У цій статті Світлана Хомко – адвокат, спеціаліст по банкрутству юридичних осіб розповість про основні зміни та особливості процедури під час війни. -
Банкрутство фізичних осіб в Україні: актуальні умови та наслідки
Число виданих в Україні кредитів збільшується з кожним роком: в одних лише МФО (мікрофінансових організаціях) у 2019 році щомісячно в середньому видавалося 982,5 тис. позик, у 2020 – 1 млн, а у 2021 видали вже 1,2 млн. Зі зростанням виданих кредитів закономірно зростає і загальна сума боргів, які не повертаються. Прямо зараз українці мають прострочені та невиплачені заборгованості лише за швидкими позиками на загальну суму майже 15 мільярдів гривень.
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12