Відкриття бізнесу в Румунії – поради юриста

Кожен, хто в останні роки був зацікавлений у виході на міжнародні ринки і реєстрації іноземної компанії, зіткнувся з вибором між дорогими європейськими компаніями з високими податками і недорогими офшорними компаніями з сумнівною можливістю відкриття банківського рахунку і здійснення платежів за контрактами.

Кобзов Максим Олексійович

партнер, адвокат

Оптимальним рішенням в даному випадку може стати інкорпорація компанії в Румунії. У цій публікації ми розглянемо основні переваги цієї юрисдикції та особливості ведення бізнесу.

Перевага No1 – вихід на ринок ЄС

Румунія є членом ЄС з 2007 року і тому, відкриваючи бізнес в цій країні, ви отримуєте вільний доступ до ринку європейських країн з їх 450 мільйонами споживачів. При цьому вартість кваліфікованої робочої сили в Румунії є однією з найдоступніших у європейському просторі.

Перевага No2 – сприятлива податкова система

Особливий інтерес будь-якого бізнесу – це податкові умови. У Румунії діє найпривабливіший у ЄС податковий режим для невеликого бізнесу – компаній з оборотом до 1 млн. євро на рік.

  1. Податок на прибуток підприємств в цьому випадку складе:
    • 1% від обороту для підприємства з одним або декількома співробітниками;
    • 3% від обороту для компанії, яка не має найманих співробітників.
  2. Стандартна ставка корпоративного податку на прибуток становить 16%.
  3. ПДВ – 19% з можливістю застосування знижених ставок 9% та 5% для ресторанного, туристичного, медичного та інших видів бізнесу.
  4. Податок на дивіденди для фізичних осіб є одним з найнижчих в Європі – 5%, в тому числі для нерезидентів. Зобов'язання щодо реєстрації платником ПДВ виникає при перевищенні порога у розмірі 300 000 RON, що приблизно еквівалентно 88 500 євро.
  5. Румунія є учасником понад 80 угод про уникнення подвійного оподаткування, в тому числі з Україною з 1996 року.

Перевага No3 – це зрозуміла і проста організаційна форма ведення бізнесу

Найбільш поширеною організаційною формою ведення бізнесу в Румунії є товариство з обмеженою відповідальністю – SRL (Societate cu Raspundere Limitata) аналог українського ТОВ.

Аналоги самозайнятої особи та індивідуального підприємця (ФОП в Україні) в Румунії не користуються популярністю, оскільки вони не можуть скористатися пільговим податковим режимом у розмірі 1/3%.

Перевагами реєстрації SRL є:

  • скасування вимог до мінімального статутного капіталу з 2020 року;
  • можливість реєстрації компанії дистанційно за нотаріально посвідченою довіреністю, в тому числі іноземної з апостилем;
  • гарантоване відкриття банківського рахунку в європейському банку в місцевій валюті RON, Euro і USD;
  • директором компанії може бути фізична особа-нерезидент, без необхідності додаткового отримання дозволу на роботу;
  • можливість оформлення європейської посвідки на проживання для директора або співробітників.

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що Румунія сьогодні є однією з найпривабливіших європейських юрисдикцій для українського бізнесу, враховуючи географічну близькість, логістику та вигідне оподаткування.

Особливо це стосується малого бізнесу, ІТ-компаній та торгових підприємств, які планують вийти на ринки ЄС.

Залишити коментар:

  • Nina

    планую реєструвати бізнес в Румуніі, потрібна консультація та юридична підтримка

Контакти

Оберіть місто