Як складати трудову документацію, щоб уникнути штрафів Держпраці
Найчастіше, коли йдеться про перевірки Держпраці, суб'єкти господарювання бояться штрафу за неоформлених співробітників.

Розмір таких штрафів дійсно колосальний-30 мінімальних заробітних плат (у 2019 р. — це 125 190 грн) за кожного виявленого неоформленого співробітника. Однак, навіть якщо ви сумлінний роботодавець і у Вас працевлаштовані всі співробітники це не означає, що інспектори не знайдуть у Вас порушень.
На практиці, 60% штрафів пов'язані з порушення трудового законодавства у сфері оплати праці. У 2019 році за порушення строків виплати заробітної плати, штраф становить 12 519 грн (3 мінімальні зарплати); за недотримання мінімальних державних гарантій – штраф 41 730 грн (10 мінімальних заробітних плат).
Подивимося статистику порушень трудового законодавства у 2018 році: з оплати праці — 18 135 порушень, з укладення та розірвання трудових договорів – 6 377 порушень, з обліку робочого часу й часу відпочинку – 4 701 порушення, за правилами ведення трудових книг – 3 023 порушення.
Враховуючи вищевказану статистику, і, аналізуючи акти перевірок, хочеться відзначити, що роботодавці не приділили потрібної уваги саме кадровому діловодству, і на даний момент «трудовики» активно взялися перевіряти суб'єктів господарювання в галузі оплати праці й «шерстити» їхню трудову документацію.
Наприклад, до нас звернувся ФОП з актом інспекційного відвідування та накладеним штрафом у розмірі 197 319 грн, де 186 150 грн – штраф за порушення ст.106 КЗпП у частині недотримання мінімальних гарантій. Під час перевірки було встановлено, що 5 працівників, працюючи позмінно, у березні, квітні, травні 2018 року перевиконали норму робочого часу, встановлену для даних місяців оскільки при складанні графіків, брався за основу 40 годинний ліміт робочого часу. При цьому даний підприємець сумлінно складав і вів: трудові договори, штатний розклад, графіки змін, табеля, розрахункові відомості, однак це не врятувало його від штрафів оскільки підприємець не врахував «переліміту» робочого часу, обумовленого святами, вихідними і зміщенням змін.
У даній ситуації можна було з легкістю уникнути штрафу, якби у ФОП були затверджені Правила внутрішнього трудового розпорядку, у яких визначалися правила нормування й оплата праці, порядок прийому і звільнення співробітників, робочий час, його облік і використання.
Про те, яку трудову документацію необхідно вести й що в ній необхідно відобразити щоб вона відповідала специфіці підприємства і служила захистом при перевірках ми розповімо на форумі «Захист бізнесу 2019».
Послуги юридичної компанії Домінанта
Залишити коментар:
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12