Доступне житло ... по - українськи

В Україні діє державна програма під назвою «доступне житло», суть якої полягає в компенсації державою 30 % (у деяких випадках для пільгових категорій осіб 50%) вартості житла. Участь у програмі обмежується суб'єктним, фінансовим критерієм і граничною вартістю одного квадратного метра житла.

Юридична компанія «Домінанта» надає комплексний супровід угод з нерухомістю. Ми перевіряємо та аналізуємо документи, оцінюємо ризики, даємо змістовні консультації. Якщо вам потрібний кваліфікований юрист з нерухомості в Києві або Одесі, звертайтесь у «Домінанта». Участь нашої юридичної фірми є гарантією ефективності ваших інвестицій.

Доступним житлом мають право скористатися:

  • особи, які потребують поліпшення житлових умов (повинні перебувати на відповідному обліку);
  • особи, у яких немає й не було у власності житла протягом останніх 3-х років (житло площею до 13,65 кв. м і те, яке знаходиться на тимчасово окупованій території не враховується).

При цьому середній дохід кандидатів разом із доходом членів сім'ї в розрахунку на одну людину не повинен перевищувати трьох середньомісячних заробітних плат у регіоні. Наприклад, в Одесі така сума станом на грудень 2018 року дорівнює 28 693 грн 11 копійок.

Державна підтримка надається з розрахунку не більше 21 кв. м на одну людину й додатково 10,5 кв. м загальної площі житла на сім'ю. Але це не означає, що в рамках програми не можна купувати житло більшої квадратури – у цьому випадку все, що понад ліміти держава не компенсує.

Для розрахунку обсягу державної підтримки вартість 1 кв. м загальної площі житла не повинна перевищувати граничну вартість 1 кв. м, яка визначається Мінрегіоном відповідно до Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла по регіонах України, збільшену в 1,75 рази для міст — обласних центрів. Наприклад, в Одесі така вартість одного квадратного метра становить 19 866 грн.

Отже, яку можна вигоду отримати за участю в програмі «Доступне житло»? Відразу ж засмутю тим, що держава компенсує не 30% вартості цікавить Вас житла. Для наочності розрахуємо обсяг державної допомоги при купівлі квартири в Одесі площею 30 кв. м. при вартості одного кв. м. – 19 866 грн:

595 980 грн – вартість усієї квартири) – (125 155,8 грн (державна допомога = 30% від вартості 21 кв.м розглянутої квартири) - 876 грн (0,7% від державної допомоги за обслуговування коштів усе тією ж державою) = 471 700,2 грн доведеться сплатити самостійно. Сума в розмірі 124 279,8 грн складе державну допомогу, що відповідає 20,85% повної вартості квартири.

Державною програмою можна скористатися всього раз, і щоб стати її учасником потрібно пройти кілька етапів. Перш за все вибираємо забудовника, який повинен мати:

  1. дозвіл на будівництво, а в разі вже побудованого об'єкта-документи, що підтверджують введення об'єкта в експлуатацію;
  2. документи на землю під будівництво;
  3. термін будівництва житла не повинен перевищувати 12 місяців із дати укладення одержувачем державної підтримки договору про придбання житла із забудовником.

Надалі для участі в державній програмі необхідно подати регіональному управлінню Держмолодьжитло заяву з документами за встановленим переліком серед яких: лист забудовника об'єкта будівництва про намір подальшого укладення з одержувачем державної підтримки договору про придбання житла, у якому визначається його вартість і площа з доданими до нього завіреними копіями документів, що підтверджують відповідність забудовника зазначеним вище критеріям.

Після прийняття позитивного рішення необхідно відкрити на своє ім'я поточний рахунок, з якого буде здійснена оплата за житло й на який надійде державна допомога.

На наступному етапі укладається договір з регіональним управлінням Держмолодьжитла про обслуговування коштів для будівництва (придбання) доступного житла за умовами якого одержувач державної підтримки «добровільно» доручає державі розпоряджатися всіма коштами на поточному рахунку для оплати житла. Тобто, держава перераховує забудовнику не тільки належну з нього суму за програмою» Доступне житло", а й решту суми за придбаний об'єкт. Таким чином здійснюється контроль цільового використання коштів одержувачем державної підтримки. Також цим договором для учасника програми встановлюється обов'язок:

  • передбачити в договорі про придбання житла відповідальність забудовника у вигляді штрафних санкцій за порушення строку введення в експлуатацію об'єкта нерухомості та надання документів про право власності на житло, що в свою чергу суперечить принципу свободи договорів;
  • не відчужувати, придбане в результаті участі в державній програмі, житло протягом 3-х років, в іншому випадку необхідно буде повернути всю суму наданої державної допомоги.

За офіційною статистикою Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву у 2018 році при наданні державної підтримки в рамках програми «Доступне житло» по Україні придбано 263 квартири. Не дуже інтенсивно, але все ж програма працює й дозволить заощадити приблизно 4 500 доларів США покупцеві житла. Звичайно ж для отримання державних грошей доведеться не мало попрацювати і пройти цілий квест під назвою «Доступне житло».

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто