Фальсифікацію ліків буде подолано?

Наскільки часто ми чуємо в ЗМІ або можливо, навіть самостійно стикаємось із неякісними, підробленими ліками, які слугують для хворих лише в якості «плацебо». На жаль, коли це не просто пігулка від головної болі, а ліки від тяжких захворювань із прийманням яких пов’язане життя хворого, фальсифіковані ліки можуть призвести до самих жахливих наслідків.

Криворучко Вікторія Олегівна

адвокат, кандидат юридичних наук

Наша держава стала на крок ближче до подолання такого злочину. Від сьогодні набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 321-1 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів» № 284-IX.

Даний закон посилює відповідальність осіб за фальсифікацію ліків. Відтепер виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років (до цього санкція за такі дії передбачала позбавлення волі на строк від 3 до 5 років).

Частину 2 указаної статті, доповнено поняттям «службова особа». Відтепер за вчинення злочинів повторно або за попередньою змовою групою осіб, службовою особою, медичним або фармацевтичним працівником, або за допомогою інформаційних систем, у тому числі Інтернету, або у великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров’я особи, а так само виробництво фальсифікованих лікарських засобів передбачено позбавлення волі від 8 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна (раніше від 5 до 8 років з конфіскацією майна).

Якщо дії, передбачені частинами першою або другою, спричинили смерть потерпілого, особа буде засуджена до позбавлення волі на строк від 10 до 15 років (раніше було — від 8 до 10) або довічного позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Сподіваємось, що такі нововведення допоможуть подолати фальсифікацію ліків, яка, на жаль, поширена в нашій країні.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто