Коронавірусні хроніки: чого очікувати бізнесу

Враховуючи продовження карантинних заходів аж до 31 грудня 2020 року, власникам бізнесу слід не втрачати обачності та суворо дотримуватися законодавчих вимог щодо ведення власної діяльності. На сьогодні відповідно до Рівня епідемічної небезпеки на територіях, що визначені рішенням Державної комісії з ТЕБ та НС від 15 жовтня 2020 року № 37 місто Одеса та загалом Одеська область відносяться до «помаранчевої зони», окремі райони, а саме – Татарбунарський та Біляївський райони віднесені до «червоної зони». Однак, не слід виключати можливості переходу всієї області в «червону карантинну зону», що зумовить подальше посилення карантинних заходів та покладе на власника бізнесу додаткові вимоги щодо ведення діяльності.

Ющенко Олексій Петрович

керівник корпоративної практики, адвокат

Відтак, актуальність не втрачають обмеження для бізнесу, про які говорилось у попередніх дайджестах, зокрема, для зон міста Одеси та області («помаранчева зона») щодо заборони на:

✓ масові заходи за участі більше 20 осіб

✓ роботу закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів

✓ планові госпіталізації в лікарнях

✓ роботу спортзалів, фітнес-центрів, заклади культури

✓ прийому нових змін у дитячі табори

✓ обмеження «жовтої зони» (на вході до закладів чи заходів потрібно розмістити 

інформацію про можливу кількість відвідувачів. Контроль має здійснювати власник приміщення або організатор події) і «зеленої зони» (перебування в громадських будівлях у масках або респіраторах, заборона роботи кафе, барів, ресторанів після 22-ї та до 7-ї години, окрім адресної доставки та на винос) зберігаються.

Актуальними обмеженнями для «червоної зони» залишаються, окрім вищеперерахованого, додаткові заборони щодо:

✓ роботи громадського транспорту

✓ відвідування закладів освіти

✓ відвідування закладів сфери культури, кінотеатрів

✓ діяльності ТРЦ, кафе та ресторанів

✓ обмеження зеленої, жовтої та помаранчевої зон зберігаються

✓ відвідування закладів торговельного і побутового обслуговування населення.

Порушення цих правил тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу. На сьогодні ведеться активне обговорення можливого введення додаткових підстав для накладення штрафу на власника бізнесу.

З новел, що пропонуються законодавцем можна виділити встановлення відповідальності за пропуск, допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту — підприємство, установа, організація, громадянин — суб’єкт господарської діяльності сплачують штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вказаний розмір штрафу складатиме від 3400-5100 гривень саме за порушення «маскового режиму» клієнтами та стягуватиметься з власника бізнесу.

На сьогодні вказана пропозиція існує виключно в рамках законопроекту, однак, бізнесу слід здійснювати випереджувальні заходи та заздалегідь не допускати до власних приміщень відвідувачів, що порушують карантинні заходи, а також обирати вдалий алгоритм захисту в разі, якщо правоохоронцями усе-ж складено протокол про адміністративне правопорушення.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто