Кабмін прийняв новий порядок розслідування та обліку нещасних випадків, профзахворювань та аварій на виробництві

Кабінетом Міністрів України 17 Квітня 2019 року прийнято постанову № 337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві». Постанова набирає чинності з 1 липня 2019 року.

Даний документ удосконалить механізми обліку та розслідування нещасних випадків та аварій на виробництві, приводить їх у відповідність до вимог решти масиву чинного законодавства.

Окрему увагу в постанові приділено ряду аспектів правового регулювання питань, що стосуються розслідування отруєнь і професійних захворювань на виробництві.

Одним із важливих нововведень даної постанови Кабміну є відчутне спрощення та оптимізація процедури підготовки та фінального оформлення документів, необхідних для визначення систем факторів, які свідчать про наявність причинно-наслідкового зв'язку між конкретним захворюванням або нещасним випадком на виробництві й безпосередньо професійною діяльністю потерпілого працівника.

Також значущими змінами виступають оновлені вимоги до санітарно-гігієнічних умов праці, а також ряд функцій і повноважень Державної служби України з питань праці з ведення обліку гострих і хронічних професійних захворювань, й отруєнь, нещасних випадків на виробництві, аварій і причин їхнього виникнення.

Крім того, постановою передбачається детальне визначення переліку випадків, які підлягають розслідуванню та визначення строку давності в розслідуванні нещасних випадків на виробництві. Зокрема, постанова передбачає проведення розслідування або ж спеціального розслідування у зв'язку з нещасним випадком або гострим професійним захворюванням або отруєнням протягом 3 років із дня, коли такий випадок мав місце. При цьому в ситуації, якщо факт нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання або отруєння встановлений судом, тоді розслідування здійснюється незалежно від дати настання такого випадку. Таким чином, необхідно відзначити, що загальний строк позовної давності в 3 роки в описаному випадку не працює.

Технічно по колу суб'єктів прийнятий Кабміном порядок буде поширювати сферу своєї дії як на фізичних осіб-роботодавців, так і на юридичних осіб - роботодавців.

Порядком встановлена процедура складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці та розроблені вимоги до них. Однією з цілей цього Порядку є врегулювання функцій і повноважень Держслужби України з питань праці щодо обліку аварій, нещасних випадків, профзахворювань, а також причин їхнього виникнення.

Загалом, прийнята Кабінетом Міністрів Постанова значною мірою оптимізує правове регулювання цілого ряду питань у сфері соціального захисту працівників, які постраждали внаслідок нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто