МТСБУ може стягнути кошти з винуватця ДТП

Таку правову позицію сформував Верховний суд України у постанові від 16.11.2016 р. по справі №761/6313/14-ц (в ЄДРСР — №62948871).

Хомко Світлана Василівна

адвокат, арбітражний керуючий

Правила регулювання деліктних зобов’язань допускають можливість відшкодування завданої потерпілому шкоди не безпосередньо заподіювачем, а іншою особою за умови, що законом передбачено такий обов’язок іншої особи, хоч вона шкоди й не заподіювала.

Відповідно до ст. 41 ЗУ «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» МТСБУ за  рахунок  коштів  фонду  захисту  потерпілих відшкодовує шкоду на умовах,  визначених цим Законом,  у  разі  її заподіяння транспортним  засобом,  власник якого не застрахував свою цивільно-правову    відповідальність (крім   шкоди,   заподіяної транспортному засобу, який не відповідає вимогам пункту 1.7 статті 1  цього  Закону, та майну, яке знаходилося в такому транспортному засобі.Ст. 38 цього закону передбачає, що МТСБУ після сплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до власника транспортного засобу, який не застрахував свою цивільно-правову відповідальність та спричинив ДТП.

Таким чином, після виконання особою, що не завдавала шкоди, свого обов’язку з відшкодування потерпілому шкоди, завданої іншою особою, потерпілий одержує повне задоволення своїх вимог, і тому первісне деліктне зобов’язання припиняється його належним виконанням (ст. 599 ЦК).

А відповідно до ст. 1191 ЦК особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто