На робочому місці в масці – нові вимоги законодавства
Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», зокрема статтю 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено частиною другою такого змісту:

«Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Згідно до положень ДБН В.2.2-9:2018 громадські будівлі — споруди, призначені для розміщення установ та підприємств соціального, побутового, культурного та іншого призначення. До них відносяться:
установи охорони здоров’я, фізичної культури і соціального забезпечення (шпиталі, лікарні, поліклініки, санаторії, будинки відпочинку, будинки для престарілих, профілакторії, спортивні будівлі і споруди тощо);
освітні установи (дитячі ясла та садки, загальноосвітні школи, ліцеї, гімназії, профтехучилища, технікуми, коледжі, інститути та інші вищі навчальні заклади тощо);
установи культури (бібліотеки, музеї, будинки культури, клуби, кінотеатри, театри тощо);
проектні та наукові організації (науково-дослідні інститути, конструкторські бюро, проектно-вишукувальні та проектно-технологічні інститути тощо);
установи та організації управління, офіси;
громадські, партійні, добровільні неурядові організації;
установи комунального господарства (готелі, гуртожитки, мотелі, кемпінги, пожежні команди, ремонтні та ремонтно- будівельні управління та трести, корпорації, інші організації);
підприємства торгівлі і громадського харчування (торгові центри, магазини, ринки, ресторани, кафе і закусочні тощо).
Тобто, відтепер перебування в офісному приміщенні бізнес-центру, у будь-яких інших закладах вимагає постійного носіння засобів індивідуального захисту. Відтак, постає логічним запитання: яким чином дотримуватися норм чинного законодавства, будучи в кафетерії? Випити чашку кави виглядає як «місія нездійсненна».
Також варто звернути увагу всім звиклим носити маску на підборідді, що теперішня редакція закону надає перевіряючим можливість застосування штрафу за таке нехтування карантинними вимогами.
Водночас, найболючішим питанням у сенсі останніх законодавчих змін постає активізація «карантинних рейдів» зі сторони правоохоронців, що надасть можливість останнім штрафувати осіб на суми від 170-225 гривень за порушення.
Послуги юридичної компанії Домінанта
Залишити коментар:
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12