Ратифіковано конвенцію щодо виконання заходів, що стосуються угод про оподаткування

ВРУ 28 лютого ратифікувала багатосторонню Конвенцію про виконання заходів, що стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази та виведенню прибутку з-під оподаткування (багатостороння конвенція MLI).

Цвігун Віталій Васильович

керівник судової практики, старший юрист, адвокат

Проект Закону Про ратифікацію Конвенції був визначений Президентом України як невідкладний і 27 лютого внесений до Верховної Ради, яка оперативно за нього проголосувала.

Ратифікація Багатосторонньої конвенції дозволить Україні виконати кроки 6 (Недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами) й 14 (Удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів) мінімального стандарту Плану дій BEPS, які є обов'язковими до виконання для України, а також одночасно внести необхідні зміни в усі чинні міжнародні договори України про уникнення подвійного оподаткування.

Імплементація зазначених кроків BEPS сприятиме боротьбі з агресивним податковим плануванням, створенню рівних умов для вирішення питань протидії ухиленню від сплати податків, вдосконаленню узгодженості міжнародних податкових правил, забезпеченню більш прозорого податкового середовища, а також поліпшенню інвестиційного клімату. Крім того, це сприятиме зростанню економіки та стимулюватиме міжнародну торгівлю.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто