Ремонт інженерних мереж будинків, в яких створюється ОСББ, за рахунок бюджетних коштів в 2019 році

Сфера житлово-комунального господарства була і продовжує залишатися тією сферою суспільних відносин, до якої беззмінно прикута пильна увага значної частини середньостатистичних громадян. Оплата комунальних послуг, утримання будинку та прибудинкової території, поточні та капітальні ремонти житлових будинків їхніх окремих систем комунікацій – усі ці питання не втрачають своєї актуальності, а останнім часом у зв'язку з підвищенням тарифів і цін взагалі для багатьох виходять мало не на перше місце. Комфорт і безпека житла є тією соціальною гарантією, яку держава через систему органів публічної влади повинна гарантувати населенню.

Давно вже не новою, але тим не менш, усе ще викликаючою масу питань в українців, формою організації житлово-комунального господарства в багатоквартирних житлових будинках є ОСББ – об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Саме створення в будинку ОСББ дозволяє його мешканцям значною мірою оптимізувати свої витрати на утримання свого місця проживання, а також забезпечити підтримку його в належному стані й постійне поліпшення житлової інфраструктури. У ситуації, коли звичні КП ЖКС із вищевказаними завданнями не справляються навіть на третину, впровадження мешканцями механізмів самостійного управління будинком виглядає набагато більш вигідно й розумно.

Масовий, якщо можна так висловитися, організований перехід на управління ОСББ, продиктований відповідними законодавчими змінами, відбувається вже кілька років. За цей період дійсно склалася досить велика кількість цих суб'єктів управління багатоквартирними будинками, але навіть зараз відчутна частина багатоквартирних будинків усе ще не створили ОСББ або, створивши його, не прийняли будинки на свій баланс і знаходяться в дещо підвішеному стані.

Для багатьох громадян створення ОСББ усе ще залишається кроком у невідомість і невизначеність. Держава, в свою чергу, робить спроби стимулювання мешканців багатоквартирних будинків до створення ОСББ, зокрема шляхом встановлення на законодавчому рівні різних соціальних програм допомоги для мешканців, які обрали ОСББ як форму управління власним багатоквартирним будинком. Найчастіше дані програми носять місцевий характер. Прикладом такої програми на території міста Одеси може служити прийнята рішенням Одеської міської ради № 453-VII від 16 березня 2016 року міська цільова програма зі стимулювання створення та діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.Одесі на 2016-2018 роки.

Дана програма передбачає цілу систему механізмів, що дозволяють полегшити для жителів міста процес створення ОСББ і показати їм вигоду від цього, чим у свою чергу зацікавити їх на початку цього процесу. Найбільш цікавим і необхідним для населення розділом даної програми є розділ, що стосується забезпечення проведення ремонтних робіт інженерних мереж у будинках, новостворених ОСББ за рахунок коштів міського бюджету і відповідно силами Департаменту міського господарства Одеської міської ради. Дані приписи програми стосуються можливості оновлення інженерних мереж у будинках, що знаходяться в управлінні КП «ЖКС» і в установленому законом порядку передаються в управління ОСББ.

Інженерні мережі будинків, до яких відносяться електропостачання, водопровід, каналізація та опалення дійсно є одним із найбільш проблемних питань для не новобудов, у зв'язку з чим вигода від реалізації своїх прав на їхній ремонт, передбачених вищевказаною програмою, знаходиться поза сумнівом.

У вже минулий період 2016-2018 років на проведення ремонту та оновлення інженерних мереж на один житловий будинок у місті Одеса міська рада виділяла 100 000 грн. У нинішньому році ця сума зросте в півтора рази і складе 150 000 грн на ремонт інженерних мереж одного будинку, що вже було затверджено Виконавчим комітетом Одеської міської ради. Після прийняття міськрадою відповідного рішення, яке має бути винесено на одній із найближчих сесій, підвищення суми виділених з бюджету коштів набуде законної сили й мешканці багатоквартирних будинків Одеси, які не встигли провести ремонт інженерних мереж своїх будинків при переході на управління ОСББ за минулі 3 роки, зможуть скористатися таким правом.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто