ВС: реєстрація в якості безробітного, неофіційне працевлаштування, утримання двох малолітніх дітей, не звільняє від обов'язку платити аліменти в мінімальному розмірі, визначеному законом

З матеріалів справи: Позивач звернулася до суду з позовом про збільшення розміру аліментів, у якому зазначала про те, що у 2004 році рішенням суду стягнуто на її користь аліменти на утримання сина в розмірі 150 грн.

Сітніков Микита Романович

помічник адвоката

У даний час син сторін навчається в ліцеї, витрати на його утримання зросли, а позивач за станом здоров'я не може знайти постійну роботу й самостійно покривати всі витрати, пов'язані з навчанням сина. Суд першої інстанції задовольнив позов позивача та збільшив розмір аліментів від 150 грн до 844 грн 50 коп., тобто 50% від прожиткового мінімуму. Своє рішення він пояснив збільшенням розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а також тим, що у власності відповідача знаходяться земельні ділянки, з яких він отримує дохід. Разом з тим суд першої інстанції врахував у своєму рішенні неофіційне працевлаштування відповідача, реєстрацію його в якості безробітного, а також факт перебування в зареєстрованому шлюбі, у якому він має двох малолітніх дітей.

Остаточне рішення в даній справі виніс Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду, де у своєму рішенні погодився з рішенням суду першої інстанції й зазначив — той факт, що відповідач офіційно не працевлаштований і має на утриманні двох малолітніх дітей, не звільняє його від обов'язку забезпечувати належне утримання свого неповнолітнього сина і платити аліменти в мінімальному розмірі, визначеному законом.

Крім того, Верховний Суд додав — за ч.2 ст. 182 СК України розмір аліментів повинен бути необхідним і достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто