Спрощення процедури отримання ПТП іноземцями

Останнім часом уряд почав вживати активних заходів для поліпшення бізнес-середовища в Україні та залучення іноземних інвестицій. Так, для залучення іноземних фахівців та спрощення їхньої легалізації на території країни здійснюються поступові кроки для спрощення процедури отримання посвідки на тимчасове проживання шляхом працевлаштування.

Бабійчук Анастасія Валеріївна

керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав

Як відомо, для подачі документів на отримання посвідки на проживання, що дозволяє перебувати на території країни не лімітований час, іноземцю необхідно оформити візу типу Д (для візових країн і певних безвізових країн) або виїхати і заїхати в Україну вже після видачі дозволу на працевлаштування. Дані вимоги істотно ускладнюють для іноземця процес легалізації, оскільки змушують його витрачати час і гроші на перетин кордону, по суті, лише для формальних цілей.

Для того, щоб усунути дану «незручну» вимогу у 2018 році було передбачено, що іноземці та особи без громадянства (крім громадян держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором), які не зобов'язані отримувати довгострокову візу для оформлення посвідки на проживання та отримали дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства не пізніше 30 днів із дати останнього в'їзду на територію України, можуть подавати документи на отримання ПТП без додаткового виїзду.

Але на цьому уряд не зупинився. Будучи стурбованим виконанням вимог щодо спрощення ведення бізнесу в Україні, які будуть враховані експертами Світового Банку для розрахунку нашої позиції в рейтингу Doing Business 2020, у березні 2019 року КМУ затвердив спрощення процедури отримання робочої візи Д. Тепер для її оформлення громадяни іноземних держав зможуть подавати свої документи в Департамент консульської служби МЗС, не виїжджаючи за межі України.

Дані зміни істотно прискорюють процедуру отримання посвідки на тимчасове проживання і здатні реально підвищити інтерес іноземців до працевлаштування на території України, а також залучити іноземних фахівців.

Нагадаємо, що створення бізнесу та отримання дозволу на працевлаштування в такому підприємстві є універсальним методом для іноземців, які перебувають на території України на законних підставах і бажають отримати посвідку на тимчасове проживання. У такому випадку особа отримує не тільки документ, що дозволяє перебувати на території країни на строк до 3 років, а й готове підприємство, яке можна використовувати для отримання прибутку й законних засобів до існування.

Крім того, для категорій іноземців, які бажають працевлаштуватися у «своїй» ТОВ, законодавець передбачив пільгові умови в питанні призначення заробітної плати: на них не поширюється вимога про призначення заробітної плати в розмірі не менше 10 мін/зп на місяць. Отже, даний факт також є аргументом для іноземних громадян розвивати бізнес в Україні.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто