Статус студента як підстава отримання ПТП
Одним із варіантів отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні, що дозволяє іноземцю перебувати на території країни тривалий строк, є навчання в українському вузі.

ЗУ «Про вищу освіту» передбачає, що іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні; особи, яким надано статус біженця в Україні; особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та особи, яким надано статус закордонного українця і які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України.
До ВНЗ приймаються іноземці, які мають повну середню освіту, які не мають медичних протипоказань для проживання в кліматичних умовах України та навчання за відповідними напрямами підготовки, спеціальностями. Іноземці, які навчалися у вищих навчальних закладах зарубіжних країн, приймаються для подальшого здобуття вищої освіти в Україні на підставі документів про наявність завершеного освітньо-кваліфікаційного рівня.
Що стосується процедури оформлення документів, то всі іноземні абітурієнти, які хочуть приїхати в Україну з метою навчання, повинні попередньо отримати від університету, у який вони вступили, «Запрошення на навчання», яке необхідно для отримання візи типу Д. Запрошення має бути оформлено згідно встановленого Міністерством освіти і науки України зразка.
Для його отримання іноземець повинен звернутися до вузу, де бажає навчатися з наступним переліком документів:
- паспортного документа іноземця з нотаріально завіреним перекладом;
- документа про отриманий рівень освіти з навчальних дисциплін оцінками (балами) або академічної довідки з перекладом завіреним нотаріусом;
- письмової згоди на обробку персональних даних.
За результатами розгляду та в разі відсутності підстав для відмови, навчальний заклад видає запрошення. Даний документ реєструється в базі даних МОН України й діє не більше 6 місяців. На підставі даного запрошення іноземець може оформити «студентську візу» (тип Д).
Для цього необхідно надати в посольство наступні документи:
- заповнена за формою Заява
- 3 фотографії (60х40 мм)
- оригінал письмового запрошення
- медичний документ (сертифікат, довідка) про стан здоров'я
- ВІЛ / СНІД тест
- документ, що підтверджує отримання повної середньої освіти
- офіційний банківський документ( інвойс), що підтверджує оплату вартості навчання (для студентів, які приїжджають в Україну вперше)
Після отримання візи і придбання квитків, іноземний громадянин повинен відправити до навчального закладу наступну інформацію:
- дату / час прибуття в Україну;
- яким видом транспорту планує прибути в Україну / конкретне місто.
Уповноважені працівники вузу зобов'язані організувати його зустріч в аеропорту, залізничній або автобусній станції.
Слід зазначити, що для ряду країн отримувати таку візу немає необхідності (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Росія, Узбекистан). Студенти з даних країн при заповненні міграційної картки в пункті перетину кордону в графі «Мета в'їзду в Україну» повинні вказати «навчання». Цю картку необхідно зареєструвати в працівників прикордонної служби.
Після прибуття в Україну студенту слід зареєструвати візу протягом 72 годин (для безвізових країн – необхідно надати картку разом із паспортом до вузу для реєстрації).
Слід зазначити, що дана можливість має ряд переваг. Так, строк видачі посвідки на тимчасове проживання відповідає тривалості навчання в тому чи іншому вузі, у той час як з більшості інших підстав він видається на 1 рік. Також, приймаюча сторона (ВНЗ) несе відповідальність за своєчасне оформлення документів на право перебування іноземних студентів на території країни.
Враховуючи вищевикладене, даний варіант легалізації є хорошою можливістю для іноземних громадян під час отримання освіти оцінити привабливість країни для подальшого життя.
Послуги юридичної компанії Домінанта
Залишити коментар:
Контакти
Оберіть місто
-
Київ
вул. Хрещатик 7/11 офіс 611
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12