В Одесі прокуратура повертає собі функцію загального нагляду, сама, як може

В останні дні багато одеських підприємців отримали такі ось «листи щастя».

Кобзов Максим Олексійович

партнер, адвокат

В Одесі прокуратура повертає собі функцію загального нагляду

Після вивчення запиту про надання десятків документів у сфері пожежної безпеки складається враження, що ми повернулися у 2016 рік, коли в органів прокуратури ще була каральна функція загального нагляду. Однак, насправді це не так і правоохоронці, по суті, зловживаючи своїми повноваженнями і прикриваючись фактовим кримінальним провадженням, вирішили по-старому масово перевірити заклади Одеси, а раптом щось знайдеться.

Нашим клієнтам ми рекомендуємо при отриманні такого запиту відмовляти в наданні запитуваної документації з таких підстав. Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, згідно з якими ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, передбачений Конституцією та законами України. Суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний виконувати тільки ті вимоги державного органу, підстави і спосіб реалізації яких чітко визначені в законі. Якщо ж вимоги державного органу не обґрунтовані конкретними нормами Закону або суперечать їм, суб'єкт підприємницької діяльності має право не виконувати такі вимоги..

Системний аналіз положень Кримінального-процесуального кодексу України свідчить про те, що доказами можуть бути документи, які, по-перше, отримані в установленому КПК України порядку, по-друге, на підставі зазначених документів встановлюються факти та обставини, що мають значення для справи, а тому вони повинні бути безпосередньо пов'язані з об'єктом або суб'єктом злочину. Надіслані запити не містять обґрунтування яке відношення витребувані документи мають до розслідуваного кримінального провадження за ст. 270 КК України про якусь пожежу, яка призвела до тяжких наслідків. Таким чином, вони не відповідають вимогам законодавства й суб'єкт підприємницької діяльності має законне право не надавати всі зазначені в запиті документи та інформацію.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто