Як змінити ім'я, усе що потрібно знати

Процедура зміни імені в нашій країні є досить простою.
Кожен громадянин, який досяг 16 років має право на зміну свого імені або/і прізвища. Якщо говорити про осіб з 14 до 16 років, то їм дозволяється змінити ім'я або/і прізвище, але тільки за згодою батьків.

Якщо ж Ви захотіли змінити по - батькові, то тут існують обмеження, особа яка досягла 14 років має право змінити його тільки в певних випадках, таких як:

  • зміна батьком свого власного імені;
  • виключення відомостей про батька дитини з актового запису про народження.

Крім того, у разі усиновлення, визнання усиновлення недійсним або його скасування відповідно до Закону ім'я та прізвище також можуть бути змінені.

І так, для того щоб змінити ім'я/прізвище необхідно звертатися в РАЦС за місцем проживання. Особи, які прописані на тимчасово окупованій території, можуть звертатися в будь-який відділ реєстрації актів цивільного стану.

Також, є можливість подати заявку в онлайн режимі на порталі https://igov.org.ua/ .

Які документи для цього необхідні:

  1. Заява про зміну імені / прізвища;
  2. Паспорт громадянина України;
  3. Свідоцтво про народження (з 14 років до 16 років), а також згода батьків;
  4. Свідоцтво про шлюб (якщо ви перебуваєте в шлюбі);
  5. Свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано);
  6. Свідоцтво про народження дітей (якщо є неповнолітні діти);
  7. Ваше фото;
  8. Квитанція про оплату держ. мита (вартість становить 5 грн 10 коп. і, якщо відбувається повторна зміна даних – 51 грн).

Після того як ви подасте всі необхідні документи, РАЦС протягом 3-х місяців повинен їх розглянути й підготувати висновок про дозвіл або ж про відмову в даній дії. У деяких випадках строк розгляду може бути продовжений на три місяці. Існують підстави, при яких органи реєстрації актів цивільного стану можуть відмовити в зміні імені та прізвища, наприклад: при наявності непогашеної судимості або ж коли бажаючого отримати нове ім'я/прізвище розшукують правоохоронні органи та ін.

У разі позитивного рішення РАЦСу, Вам повинні видати свідоцтво про зміну імені/прізвища. Відповідно в паспорт вноситься відмітка про необхідність заміни в строк 1 місяць. Крім того, відділом держ. реєстрації надається інформація в міграційну службу та органи внутрішніх справ про зміну Ваших даних.

Варто зазначити, що законодавцем не передбачено обмеження щодо кількості звернень про зміну імені та/або прізвища.

Як підсумок, Вам необхідно буде отримати новий паспорт, ІПН, закордонний паспорт, водійське посвідчення, банківські карти та інші документи, які ідентифікують Вашу особу.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто