Зміни щодо РРО для «єдинників»: ключові дати 2020 року

З 19 квітня 2020 року у ФОП-ів виникає право на використання програмних РРО.

Сітніков Микита Романович

помічник адвоката

З 1 жовтня 2020 до 1 січня 2021 року платники єдиного податку ІІ-ї — IV-ї груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн, незалежно від обраного виду діяльності, РРО та/або програмні РРО не застосовуються, крім тих, які здійснюють:

— реалізацію товарів (надання послуг) через Інтернет;
— реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
— реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
— реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
— роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
— діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
— діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
— діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
— реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів.

Застосування РРО та/або програмного РРО для платника єдиного податку ІІ-ї — IV-ї груп (ФОП) буде обов’язковим у разі перевищення обсягу доходу в календарному році (понад 1 000 000 грн). Тоді застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації СГ як платника єдиного податку.

Слід звернути увагу, що з 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ — IV груп.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто