Легалізація ринку таксі: що пропонують?

7 серпня на сайті Мінінфраструктури було опубліковано і відповідно відкрито для громадського обговорення законопроект щодо детінізації і правового врегулювання сфери надання послуг таксі.

Чинне на теперішній час законодавство відстало від викликів і реальних потреб приватних пасажирських перевезень автотранспортом щонайменше на 10-15 років. Відсутність належного правового регулювання впродовж таких тривалих термінів закономірно потягнула за собою перехід сфери послуг таксі в «тінь», і в плані правозастосування податкових вимог, і в цілій низці аспектів, що стосуються безпосередньо безпеки й захищеності як пасажирів, так і самих таксистів. При досить високій зайнятості населення в даній сфері відсоток тих, хто надає послуги таксі легально і, відповідно, сплачує податки до бюджету, катастрофічно малий: за офіційними даними від 2 до 5%. Запропонований міністерством законопроект покликаний врахувати як інтереси держави щодо наповнення бюджету, так і інтереси великих перевізників і пересічних водіїв таксі.

Основними тезисами, які впровадить законопроект у разі його прийняття є:

— відсутність значного податкового навантаження на таксистів;

— скасування застарілого надмірного формалізму в питаннях правового регулювання сфери надання послуг таксі;

— прості механізми легалізації діяльності осіб, що надають послуги таксі;

— введення відчутних штрафів за порушення вимог щодо законного оформлення діяльності таксі та чіткий механізм притягнення до відповідальності порушників легалізаційних вимог;

— наявність ряду пільг для таксистів, що легалізують свою діяльність.

Зокрема, одним із принципових нововведень має стати скасування обов’язкового ліцензування для таксистів і введення замість нього можливості подання лише повідомлення про проведення діяльності з перевезень, а також оформлення відповідних патентів, що дадуть можливість займатися наданням послуг таксі, на той чи інший строк.

Сам механізм легалізації для таксистів включатиме можливість законно оформити свою діяльність як професійним водіям, які надають послуги таксі на постійній основі, так і перевізникам, які мають бажання просто час від часу займатися наданням послуг таксі. Таксистам, які реєструватимуть свою діяльність на постійній основі, гарантується ряд пільг, таких як, наприклад: можливість руху на дорогах у смузі громадського транспорту, а також можливість паркування на відповідних платних парковках.

Також важливим моментом правового регулювання виступає передбачене законопроектом введення єдиного реєстру автомобільних перевізників на таксі й реєстр відповідних провайдерів інформаційних послуг щодо перевезень на таксі.

Наведені зміни у сфері надання послуг з перевезень таксі мають сприяти активній детінізації даної сфери, а також підвищенню безпеки пасажирів і водіїв. При цьому вже зараз українцям, які здійснюють діяльність із надання послуг таксі, слід підготуватися до роботи за принципово новими правилами й щонайменше подбати про чітке розуміння всіх як існуючих, так і майбутніх аспектів, пов’язаних із легалізацією їхньої діяльності.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто