Нацбанк знизив облікову ставку до 11%

З 31 січня 2020 року Правління Нацбанку прийняло рішення № 76-рш «Про розмір облікової ставки», що передбачає зниження облікової ставки до 11% річних.

Бабійчук Анастасія Валеріївна

керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав

У своєму повідомленні НБУ прогнозує, що завдяки поліпшенню макроекономічної ситуації облікова ставка на кінець 2020 року буде зменшена до 7%.

Очікується, що найбільше облікова ставка знизиться впродовж першого півріччя поточного року, що стане наслідком зниження вартості кредитів для бізнесу та населення. Слід зазначити, що існує й низка негативних наслідків такого різкого зниження облікової ставки, а саме:

  1. Оскільки рівень облікової ставки прямо пропорційний із рівнем ставки за депозитами та обернено пропорційний із рівнем інфляції, то таке зниження може теоретично зробити кредити для населення більш доступними, а отже, і збільшити їхню купівельну спроможність, що може прискорити темпи інфляції.
  2. Інфляція, у свою чергу, може призвести до зміни курсових різниць.
  3. Зважаючи на ризики, населення буде намагатись перевести заощадження у валюту, і як результат, зниження притоку депозитів як ресурсу для розвитку виробництва та знову ж таки підвищення курсу.

Однак, такі ризики є теоретичними й не завжди справджуються в реальності. Тому будемо сподіватись на краще.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто