Парковка по-новому тепер і в Одесі!

Отож, сталося! Починаючи з 9 вересня вже і в Одесі нарешті почали працювати повною мірою інспектори з паркування. І, якщо раніше вони тільки залишали порушникам правил паркування письмові попередження й намагалися вмовляти їх словесно, то відтепер уже будуть виписувати штрафи в сумі 255-ти або 510-ти гривень (перший — за стоянку в зоні дії дорожнього знаку «Зупинка заборонена», другий же — за порушення правил паркування, результатом яких може стати евакуація автомобіля, про що буде сказано нижче).

Грицик Віталій Іванович

керуючий партнер, адвокат

При цьому, порушник має право виплатити тільки 50% від суми штрафу під час його оплати в перші 10 днів. Однак, у разі затримки оплати на місяць — сума штрафу подвоюється.

Нагадаємо, що такий інститут, як «інспектори з паркування» (разом зі ще цілою низкою новел у сфері паркування автотранспорту) був введений Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» (далі — Закон), який набрав законної сили ще 27 вересня минулого року, але повноцінно запрацював і в Одесі тільки через майже рік.

Що ж, спробуємо розібрати основні нововведення цього нормативного акту. Тим більше, що тепер вони безпосередньо стосуються вже як і всіх одеських водіїв, так і гостей нашого міста.

Насамперед слід зазначити, що тепер вина автовласника, який порушив правила паркування, визнається автоматично, якщо таке порушення зафіксовано в режимі фото - або відеофіксації. Тобто відтепер для оформлення штрафу інспектору з паркування буде достатньо зафіксувати сам факт порушення за допомогою фото (відео)зйомки й навіть не контактувати при цьому із самим порушником.

Єдине, що зобов'язаний зробити в таких випадках інспектор, так це залишити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови або повідомлення щодо рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки або відеозапису.

Крім того, якщо таке порушення ПДР буде зафіксовано щодо автомобіля з іноземними номерами (так-так, маються на увазі тут, звичайно ж, в першу чергу горезвісні «євробляхи»), то відповідальність покладатиметься на особу, яка здійснила ввезення цього транспортного засобу в Україну. І вручення порушнику відповідної постанови про притягнення до адмінвідповідальності Закон поклав на Держприкордонслужбу.

Повноваження ж у частині фіксації правопорушень у цій сфері, оформленні відповідних постанов, розгляді справ про адміністративні правопорушення та здійсненні тимчасового затримання транспортних засобів тепер надані тим самим інспекторам із парковки, які згідно з вищезазначеним Законом є уповноваженими місцевою владою посадовими особами Департаменту транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху Одеської міськради.

Тепер, як і було обіцяно вище, зупинимося докладніше на підставах, що дають інспекторам із паркування право здійснювати тимчасове затримання транспортних засобів за допомогою їхньої евакуації. Для автомобілістів тут, за великим рахунком, немає нічого нового, оскільки всі ці порушення давним-давно прописані в ПДР. Однак, ще раз відзначимо, що згідно з новим законом за будь – яке з цих порушень ваше авто тепер може бути однозначно затримано, а ви – піддані максимальному штрафу.

Отже, транспортний засіб підлягає евакуації, якщо:

  1. поставлено на проїжджій частині в два й більше рядів;
  2. розташоване в заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки, а саме:

а) на залізничних переїздах;

б) на трамвайних коліях;

в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;

г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох сторін, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;

ґ) на перехрестях і ближче 10 метрів від краю проїжджої частини, що перетинається, за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі і зупинки проти бічного проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділова смуга;

д) на проїжджій частині, де відстань між суцільною лінією розмітки або протилежним краєм проїжджої частини і транспортним засобом, який зупинився, менше 3 метрів;

е) ближче 30 метрів від посадочних майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності – ближче 30 метрів від дорожнього знаку такої зупинки з обох сторін;

є) ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;

ж) у місцях, де буде неможливий зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, який зупинився;

з) ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;

  1. своїм розташуванням унеможливлює рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів з дитячими колясками;
  2. розташоване на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
  3. розташоване на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
  4. перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі введення надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
  5. порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Як бачите – список досить значний. І нехай вас не заспокоює як нечисленність інспекторів із паркування (на сьогодні їх дійсно тільки троє на все місто), так і нинішня фактична відсутність самих евакуаторів у комунальному господарстві. За інформацією мерії кількість інспекторів до кінця року збільшать до 13-ти, а в наступному році їх штат за різними даними доведуть до чисельності від 50-ти до 120-ти! Також у планах міської влади стоїть і покупка близько 10-ти евакуаторів. Так що рано чи пізно навіть у найдальших куточках міста злісні порушники можуть зіткнутися з невідворотністю покарання за нехтування правилами паркування.

І ще на чому хотілося б загострити увагу. Інспекторам із паркування заборонено приймати будь-які грошові кошти в готівковій формі в рахунок оплати вартості послуг із паркування, так само, як і в рахунок оплати штрафів, накладених на місці вчинення правопорушення. Слід чітко усвідомити, що вони ніякі не паркувальники, а особи, покликані тільки виявляти порушення правил паркування і відповідним чином на них реагувати. Тому, порушивши зазначені правила, не намагайтеся «вирішувати на місці» виниклу проблему, а вже краще заплатіть штраф вчасно, отримавши при цьому вищезгадану 50-ти процентну знижку. Якщо ж ви вважаєте себе правим і не згодні з накладеним стягненням, то зверніться до юриста, який зможе надати вам кваліфіковану правову допомогу.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто