Кабмін запровадив посилення державної підтримки фермерських господарств

Уже традиційно з високим інтересом Україна зустрічає зміни у сфері правового регулювання питань державної підтримки в сільськогосподарській сфері, що є закономірним фактом з урахуванням вагомості частини сільського господарства в економіці нашої держави.

Цього разу йдеться про постанову Кабінету Міністрів України № 126 від 30 Січня 2019 року. Дана постанова досить відчутно розширює діючий Порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Прийнятий Кабміном документ передбачає впровадження ряду нових напрямків і вдосконалення існуючих механізмів державної підтримки фермерських господарств, а також сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Зокрема, нововведення стосуються наступних питань:

  • розширення напрямку діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, додавання овочевих кооперативів, а також кооперативів із заготівлі та переробки диких ягід, грибів та рослин;
  • надання часткової компенсації членам фермерського господарства відповідно до сплаченого ЄСВ;
  • надання фінансової підтримки, новоствореним фермерським господарствам, у період їхнього становлення в розрахунку на 1 га;
  • розширення списку банківських установ, через які можливо подавати документи на отримання фінансової підтримки;

З урахуванням передбачених постановою змін із моменту її набрання чинності, а саме з 26 лютого 2019 року Державна фінансова підтримка надається:

  1. фермерським господарствам, які мають чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік у 20 млн грн, у власності та / або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення;
  2. фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, у власності та / або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки).
  3. сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам:
  • молочного, м'ясного напрямів, до складу яких входять не менше 20 членів, серед яких має бути одне й більше фермерське господарство, а інші – фізособи, у власності та / або користуванні кожного з яких знаходяться землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;
  • плодово-ягідного, овочевого напрямків, а також із заготівлі та переробки диких ягід, грибів і рослин, до складу яких входять не менше 7 членів, серед яких має бути одне й більше фермерське господарство, а інші — фізособи, у власності та / або користуванні кожного з яких знаходяться не більше 100 га земель сільськогосподарського призначення.

Такі кроки з боку чинного уряду покликані спростити діяльність суб'єктів господарювання в сільгосп сфері та підвищити загальну ефективність даного сектору економіки.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто