Про зміни в КІК та штрафи
2022 рік ознаменувався не тільки початком війни, але й запровадженням положень податкового законодавства щодо КІК. Основне, що налякало наших громадян це можливість відповідальності за несвоєчасне повідомлення про набуття/ втрати контролю за КІК. В наших минулих публікаціях ми заспокоювали громадян говорячи, що поки така відповідальність передбачена виключно за неподання такого повідомлення і сама затримка чи несвоєчасне подання не є окремим порушенням. Однак нічого не буває настільки змінним, як текуча вода та податкове законодавство України і 02.05.2023 року Верховною радою України було прийнято законопроект 8137 яким змінено деякі основні положення в частині КІК.

Законом про КІК буде встановлено відповідальність за несвоєчасне подання повідомлення.
Тепер, якщо особа не подала повідомлення впродовж 60 календарних днів з дня набуття/втрати контролю, то до неї може бути застосований штраф за кожен день затримки – в розмірі 1 прожиткового мінімуму (2684 грн у 2023 році).
Однак, максимальний штраф обмежений розміром в 25 прожиткових мінімумів. (67100грн.) Наразі закон звільняє від відповідальності за період прострочення подання повідомлення про КІК до моменту набрання ним чинності, а тому всім власникам КІК які в 2022-2023 роках набули чи/ або втратили контроль над ними, однак не подали відповідних повідомлень, необхідно терміново їх подати, тому що в подальшому отримати штраф від податкової дуже ймовірно. Тут слід уточнити, що повідомлення про набуття права власності та/або контролю над КІК треба подати протягом 60 календарних днів.
Позитивні зміни щодо КІК відповідно до нового законопроекту.
Штраф за неподання повідомлення про КІК зменшено з 300 до 50 мінімумів (з 802 до 134 тис).
Критерії іноземної компанії щодо визначення контролю над нею, а відповідно і виникнення обов’язку з подачі відповідного звіту застосовуються станом на 31 грудня відповідного календарного року (формулювання не дуже чітке оскільки краще б даний період був визначений звітнім роком проте залишимо це на совісті законодавця). Тобто, тепер компанія буде вважатись контрольованою, якщо резидент України (фіз. особа чи юр. особа), контролює більше 50% самостійно, або більше 10%, але сукупно разом з іншими українцями – більше 50% саме станом на 31 грудня звітного року.
А отже, якщо ви були контролером КІК більшість року, але вийшли до кінця грудня, то ви можете звіт не подавати. Щоправда зворотній випадок якщо ви набули частку скажемо на початку грудня то хочеш не хочеш, а готуйся подавати звіт про КІК.
Більш детально даний закон буде проаналізовано в найближчих наших публікаціях.Послуги юридичної компанії Домінанта
Залишити коментар:
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12