Податкову міліцію буде ліквідовано?

2 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, відповідно до якого податкову міліцію, як центральний орган виконавчої влади, має замінити Бюро фінансових розслідувань.

Метою даних змін є розділення сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їхніх функцій.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, ліквідація будь-яких підрозділів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ не передбачається, але до Бюро фінансових розслідувань переходять повноваження щодо розслідування економічних злочинів, самостійне проведення оперативно-розшукової діяльності.

Зазначається, що прийняття даного закону сприятиме:

— покращенню загального стану підприємницького середовища шляхом трансформації функції ДПС України з наглядово-каральної на обслуговуючу;
— налагодженню партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами;
— ефективності дій правоохоронних органів у боротьбі зі злочинами у сфері фінансів;
— підвищенню позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, що адмініструється експертами Світового банку.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто