Правила Інкотермс: які зміни принесе 2020 рік

Наразі переважна більшість суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності для врегулювання обов’язків сторін за договорами поставки, купівлі-продажу товарів, розподілу ризиків між ними щодо поставок, страхування та митного очищення товарів використовують правила Інкотермс 2010.

Бабійчук Анастасія Валеріївна

керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав

Однак, уже через декілька днів вступить в силу нова їхня редакція — Інкотермс 2020 (надалі – Правила). Враховуючи важливість та значимість даних Правил у сфері правозастосування – не можемо не розглянути та проаналізувати їх основні зміни.

Для початку необхідно звернути увагу, що сторони мають право використовувати редакцію Правил, яка є найбільш прийнятною для них. У такому разі в самому договорі обов’язково необхідно вказати, яка саме редакція була використана. Більше того, для регулювання своїх прав та обов’язків сторони також можуть використовувати будь-які інші умови, не передбачені Правилами. Тоді, при заповнені митних документів зазначається скорочене буквене найменування умов поставки за Правилами, які найбільш приближені до тих умов, що передбачені в договорі.

Повертаючись до Правил, розглянемо, усе ж таки, які ж зміни відбудуться:

  • Видалення терміну EXW (франко завод)

Аргументом таких змін стало те, що дані умови поставки використовувались компаніями переважно для внутрішньої торгівлі та практично не використовувались для міжнародних перевезень. Окрім того, такий базис поставки суперечить Митному кодексу Європейського союзу, а в Україні укладення контрактів з умовами EXW супроводжувалось проблемами оподаткування даних операцій за нульовою ставкою ПДВ через те, що експортер не мав можливості підтвердити факт вивозу товару за межі митної території України.

  • Видалення терміну FAS (вільно вздовж борта судна)

Дані умови передбачали, що продавець виконав умови поставки, коли товар розміщений вздовж борту судна на причалі в порту відвантаження. Однак, наразі вони використовуються дуже рідко. Передбачається, що замість них будуть використовуватись умови FAС.

  • Поділ терміну FСA на два базиси поставки

Дані умови є одними з найбільш популярних (практично 40% міжнародних торгових контрактів містять саме це правило), оскільки може використовуватись для будь-якого виду транспорту та місця доставки, яке знаходиться в країні продавця.

Інкотермс 2020 передбачає, що базис FСA буде поділений на два правила: для наземних та для морських контейнерних поставок.

  • Введення нових правил, заснованих на умовах поставки DDP (постачання з оплатою мита)

Наразі умови поставки DDP означають, що продавець зобов’язаний надати товар, що пройшов митне очищення, готовий до розвантаження з транспорту, який прибув у зазначене покупцем місце.

Будуть запроваджені умови:

  • DTP (доставка на терміналі з оплатою мита) – продавець несе відповідальність за будь-які транспортні витрати зі сплати митних платежів і доставки товарів у термінал (порт, аеропорт, логістичний центр) у країні призначення покупця.
  • DPP (доставка до місця з оплатою мита) – продавець несе відповідальність за будь-які транспортні виплати та оплачує митні збори за доставку товарів до будь-якого місця, яке не є транспортним терміналом.
  • Введення нового терміну CNI (вартість та страхування)

За його умовами продавець буде вважатись таким, що виконав умови поставки після того, як застрахований товар буде розміщений у вказаному порту відвантаження.

Дані умови поставки нададуть можливість продавцю нести відповідальність за міжнародне страхування вантажу, а отже, знизять рівень ризиків покупця.

Враховуючи вищевикладене, нові Правила направлені на спрощення міжнародного товарообороту, створення нових можливостей усунення чисельних ризиків при міжнародних перевезеннях.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто