Рекомендації щодо діяльності бізнесу в період адаптивного карантину

Головний державний санітарний лікар України затвердив Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (постанова Головного державного санітарного лікаря України від 26.05.2020 № 28).

Ющенко Олексій Петрович

керівник корпоративної практики, адвокат

Відповідно до вказаної Постанови на період карантину залишаються актуальними загальні вимоги до будь-яких закладів: температурний скринінг відвідувачів та працівників закладу, організація місць для обробки рук дезинфікуючими засобами, регулярне прибирання приміщення закладу.

До особливостей функціонування спортивних закладів в умовах адаптивного карантину необхідно віднести наступні заборони:

— забороняється використання багаторазових (тканинних) рушників (окрім персональних рушників відвідувачів);

— заборонено розміщення в доступі клієнтів рекламних брошур, журналів та інших поліграфічних матеріалів;

— функціонування спа-зон та надання послуг масажу;

— окремо під заборону попадає функціонування фітнес-барів та кулерів із водою;

— функціонування дитячих кімнат;

— одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами;

— проведення групових занять для понад 10 осіб та інших групових занять, що передбачають безпосередній фізичний контакт;

— проведення групових занять для дітей віком до 12 років;

— видача багаторазових рушників клієнтам.

Також, окрему вимогу висловлено стосовно функціонування душових та роздягалень. Зокрема, встановлено вимогу обмеження одночасного використання роздягалень та душових кабін відвідувачами спортивного закладу. Тобто, повинно функціонувати не більше 50% роздягалень та душових, не відкриваючи для використання клієнтами кожну другу шафу для роздягання / душову кабіну та нанести відповідні позначки (окрім окремо обладнаних душових кабін, що унеможливлюють контакт між клієнтами).

Аналогічно встановлено вимогу щодо розміщення тренажерів, що передбачають тривалий цикл використання одним клієнтом. Останні повинні бути розміщені на відстані 2,5 метра один від одного.

Таким чином, на сьогодні діяльність спортивних закладів повинна відповідати вимогам законодавства задля мінімізації можливості накладення штрафу за порушення статті 44-3 КУпАП, яка передбачає відповідальність за Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто