Супровід великих угод

Супровід великих угод. Юридична консультація - юридична компанія Домінанта

Ефективність і розвиток вашого бізнесу залежить від безлічі факторів, одні з яких ви можете передбачити і врегулювати на свою користь, тоді як інші можуть застати вас зненацька й завдати шкоду компанії. Однією з найбільш ризикових сфер діяльності підприємства є укладення великих угод — договорів, у яких загальна вартість предмету перевищує половину вартості чистих активів підприємства.

Зазвичай предметом великої угоди є найцінніші активи компанії, тому так важливо подбати про безпеку й максимально виключити всі супутні ризики, включно з визнанням угоди недійсною.

Успіх великих угод — це результат тривалої та кропіткої роботи команди фахівців, яка ґрунтується на детальному вивченні та аналізі всіх потенційних проблем і можливих помилок. Юристи Адвокатського об'єднання «КФ «Домінанта» вже понад 10 років надають комплексні послуги із супроводу великих угод і завжди готові надати вашому бізнесу професійну юридичну допомогу.

Юридичний супровід великих угод

Починаючи планування великої угоди, особливу увагу треба приділити етапу підготовки, який у майбутньому допоможе вашій компанії уникнути негативних наслідків угоди. Ґрунтовна підготовка включає в себе: переговори з контрагентом, грамотне складання проектів договорів, їхнє узгодження з усіма зацікавленими сторонам, отримання схвалення на укладення угоди від загальних зборів учасників товариств і органів АМКУ.

Однією з найпоширеніших помилок на етапі планування є недотримання процедури узгодження угоди. Компанії, які укладають великі угоди з порушенням порядку схвалення, мусять усвідомлювати ризик їхнього оскарження та визнання недійсними.

Відповідно до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» великі угоди мають бути попередньо схвалені на загальних зборах учасників підприємства. Так, необхідно враховувати організаційно-правову форму контрагента й порядок схвалення великих угод, який передбачають установчі документи.

Тільки після підготовки треба переходити до укладання самої угоди. Тривалість цього процесу залежить від складності угоди, кількості сторін і її правильної організації. Однак затягування укладення великої угоди на кілька днів небажане й може спричинити додаткові ризики, наприклад, для покупця, який здійснив грошовий переказ, але ще не встиг зареєструвати своє право власності.

Послуги супроводу великих угод: головні переваги

Керуючись багаторічним досвідом, адвокати і юристи АО «КФ «Домінанта» використовують найбільш ефективні та сучасні способи структурування великих угод, які дають змогу реалізувати навіть найскладнішу транснаціональну операцію за мінімальний строк — один день. Крім того, у разі потреби паралельного супроводу великої угоди в декількох місцях, фахівці нашої юридичної фірми заздалегідь усе продумають і організують таким способом, щоби ви витратили мінімум свого часу.

Етапи співпраці в рамках супроводу великих угод:

 1. Консультація юриста для отримання інформації про майбутню операцію і її умови.
 2. Оформлення довіреності та підписання договору про надання юридичних послуг.
 3. Розробка найбільш вигідної та безпечної структури угоди, яка дасть змогу оптимізувати витрати вашої компанії.
 4. Узгодження проекту договору, отримання необхідних вихідних документів і схвалень.
 5. Укладення угоди й передача готового пакету документів клієнту.

У своїй роботі фахівці АО «КФ «Домінанта» використовують індивідуальний підхід, який дає змогу враховувати всі нюанси і зробити співпрацю з клієнтом максимально ефективною. Особливу увагу наша команда приділяє грамотному структуруванню угоди.

Послуги юридичного супроводу великих угод включають:

 • Розробку схеми угоди, від якої безпосередньо залежить її безпека й сума супутніх витрат;
 • Проведення переговорів із контрагентами й узгодження умов угоди;
 • Складання договору про наміри або попереднього договору для врегулювання всіх істотних умов (ціна, обов'язки і права сторін, строки, механізм укладання угоди, гарантії виконання зобов'язань);
 • Контроль дотримання корпоративних і антимонопольних процедур, необхідних для схвалення великої угоди;
 • Розробка необхідних договорів, згідно з планом угоди, узгодження їхніх умов із контрагентами, нотаріусом, банком і зацікавленими особами;
 • Укладення великої угоди й державна реєстрація документів;
 • Супровід запуску бізнес-процесів після купівлі активу і впровадження запропонованої схеми роботи.

Під час супроводу великих угод адвокати АО «КФ «Домінанта» надають такі супутні послуги:

 • Підготовка юридичних висновків про можливості визнання договору недійсним або неукладеним;
 • Укладення угоди зі створенням спільного підприємства в юрисдикціях з оптимальним режимом оподаткування;
 • Експертний висновок про можливість і ризики проведення угоди за схемою, яку пропонують контрагенти;
 • Оптимізація податкового планування;
 • Консультації з питань захисту прав акціонерів та засновників;
 • Проведення правової експертизи великої угоди на предмет відповідності вимогам у сфері валютного контролю та зарубіжного інвестування.

Отже, у результаті співпраці з фахівцями Адвокатського об'єднання «КФ «Домінанта» ви отримуєте бездоганний рівень юридичних послуг із супроводу великих угод і продовжуєте розвивати свій бізнес ефективно й безпечно.

Інші послуги злиття і поглинання

Останні новини

 • Податкова амністія капіталів — чи варто виводити активи з тіні - Юридична компанія «Доминанта»

  Податкова амністія капіталів — чи варто виводити активи з тіні

  Ідея амністії капіталів активно обговорювалася останні п’ять років, проте дійти згоди з даного питання вдалося лише в 2021 році, а 21 липня набув чинності відповідний закон № 1539-ІХ. З метою стимулювання детінізації доходів громадян ним були внесені зміни до Податкового кодексу та введено процедуру одноразового добровільного декларування фізичними особами належних їм активів. Одночасно, законом № 1542-IX були внесені необхідні зміни до кримінального та кримінально-процесуального кодексів з метою виключити можливість притягнення до відповідальності за ухилення від сплати податків осіб, що скористаються можливістю спеціального декларування.

  Кобзов Максим Олексійович

  партнер, адвокат

  Детальніше
 • Структуру власності для юридичних осіб затверджено. Бенефіціарам підготуватись! - Юридична компанія «Доминанта»

  Структуру власності для юридичних осіб затверджено. Бенефіціарам підготуватись!

  Трохи більше ніж півтора роки тому в ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі за текстом також – Закон про реєстрацію) з’явилося поняття «структури власності» юридичної особи. Міністерство фінансів України 19 березня 2021 року затвердило Положення про форму та зміст структури власності (надалі — Положення), яке опубліковане в Урядовому кур’єрі 11 червня 2021 року та вступить в силу з 11 липня 2021 року.

  Ющенко Олексій Петрович

  керівник корпоративної практики, адвокат

  Детальніше
 • Актуальні питання захисту у кримінальному провадженні прав власності третіх осіб, щодо майна яких вирішується питання про арешт, а також інших власників або володільців майна - Юридична компанія «Доминанта»

  Актуальні питання захисту у кримінальному провадженні прав власності третіх осіб, щодо майна яких вирішується питання про арешт, а також інших власників або володільців майна

  Чимало осіб стикались із ситуацією, коли їхнє майно арештовувалось і вилучалось правоохоронними органами у справах, про які власнику чи володільцю майна раніше не було відомо.

  Дмитрієв Станіслав Олександрович

  адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто