Супровід великих угод

Супровід великих угод. Юридична консультація - юридична компанія Домінанта

Ефективність і розвиток вашого бізнесу залежить від безлічі факторів, одні з яких ви можете передбачити і врегулювати на свою користь, тоді як інші можуть застати вас зненацька й завдати шкоду компанії. Однією з найбільш ризикових сфер діяльності підприємства є укладення великих угод — договорів, у яких загальна вартість предмету перевищує половину вартості чистих активів підприємства.

Зазвичай предметом великої угоди є найцінніші активи компанії, тому так важливо подбати про безпеку й максимально виключити всі супутні ризики, включно з визнанням угоди недійсною.

Успіх великих угод — це результат тривалої та кропіткої роботи команди фахівців, яка ґрунтується на детальному вивченні та аналізі всіх потенційних проблем і можливих помилок. Юристи Адвокатського об'єднання «КФ «Домінанта» вже понад 10 років надають комплексні послуги із супроводу великих угод і завжди готові надати вашому бізнесу професійну юридичну допомогу.

Юридичний супровід великих угод

Починаючи планування великої угоди, особливу увагу треба приділити етапу підготовки, який у майбутньому допоможе вашій компанії уникнути негативних наслідків угоди. Ґрунтовна підготовка включає в себе: переговори з контрагентом, грамотне складання проектів договорів, їхнє узгодження з усіма зацікавленими сторонам, отримання схвалення на укладення угоди від загальних зборів учасників товариств і органів АМКУ.

Однією з найпоширеніших помилок на етапі планування є недотримання процедури узгодження угоди. Компанії, які укладають великі угоди з порушенням порядку схвалення, мусять усвідомлювати ризик їхнього оскарження та визнання недійсними.

Відповідно до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» великі угоди мають бути попередньо схвалені на загальних зборах учасників підприємства. Так, необхідно враховувати організаційно-правову форму контрагента й порядок схвалення великих угод, який передбачають установчі документи.

Тільки після підготовки треба переходити до укладання самої угоди. Тривалість цього процесу залежить від складності угоди, кількості сторін і її правильної організації. Однак затягування укладення великої угоди на кілька днів небажане й може спричинити додаткові ризики, наприклад, для покупця, який здійснив грошовий переказ, але ще не встиг зареєструвати своє право власності.

Послуги супроводу великих угод: головні переваги

Керуючись багаторічним досвідом, адвокати і юристи АО «КФ «Домінанта» використовують найбільш ефективні та сучасні способи структурування великих угод, які дають змогу реалізувати навіть найскладнішу транснаціональну операцію за мінімальний строк — один день. Крім того, у разі потреби паралельного супроводу великої угоди в декількох місцях, фахівці нашої юридичної фірми заздалегідь усе продумають і організують таким способом, щоби ви витратили мінімум свого часу.

Етапи співпраці в рамках супроводу великих угод:

 1. Консультація юриста для отримання інформації про майбутню операцію і її умови.
 2. Оформлення довіреності та підписання договору про надання юридичних послуг.
 3. Розробка найбільш вигідної та безпечної структури угоди, яка дасть змогу оптимізувати витрати вашої компанії.
 4. Узгодження проекту договору, отримання необхідних вихідних документів і схвалень.
 5. Укладення угоди й передача готового пакету документів клієнту.

У своїй роботі фахівці АО «КФ «Домінанта» використовують індивідуальний підхід, який дає змогу враховувати всі нюанси і зробити співпрацю з клієнтом максимально ефективною. Особливу увагу наша команда приділяє грамотному структуруванню угоди.

Послуги юридичного супроводу великих угод включають:

 • Розробку схеми угоди, від якої безпосередньо залежить її безпека й сума супутніх витрат;
 • Проведення переговорів із контрагентами й узгодження умов угоди;
 • Складання договору про наміри або попереднього договору для врегулювання всіх істотних умов (ціна, обов'язки і права сторін, строки, механізм укладання угоди, гарантії виконання зобов'язань);
 • Контроль дотримання корпоративних і антимонопольних процедур, необхідних для схвалення великої угоди;
 • Розробка необхідних договорів, згідно з планом угоди, узгодження їхніх умов із контрагентами, нотаріусом, банком і зацікавленими особами;
 • Укладення великої угоди й державна реєстрація документів;
 • Супровід запуску бізнес-процесів після купівлі активу і впровадження запропонованої схеми роботи.

Під час супроводу великих угод адвокати АО «КФ «Домінанта» надають такі супутні послуги:

 • Підготовка юридичних висновків про можливості визнання договору недійсним або неукладеним;
 • Укладення угоди зі створенням спільного підприємства в юрисдикціях з оптимальним режимом оподаткування;
 • Експертний висновок про можливість і ризики проведення угоди за схемою, яку пропонують контрагенти;
 • Оптимізація податкового планування;
 • Консультації з питань захисту прав акціонерів та засновників;
 • Проведення правової експертизи великої угоди на предмет відповідності вимогам у сфері валютного контролю та зарубіжного інвестування.

Отже, у результаті співпраці з фахівцями Адвокатського об'єднання «КФ «Домінанта» ви отримуєте бездоганний рівень юридичних послуг із супроводу великих угод і продовжуєте розвивати свій бізнес ефективно й безпечно.

Інші послуги злиття і поглинання

Останні новини

 • Призупинення трудового договору: більше питань ніж відповідей - Юридична компанія «Доминанта»

  Призупинення трудового договору: більше питань ніж відповідей

  Ескалація військової агресії росії одним із наслідків мала деструктуризацію ринку праці. Багато підприємств фактично зупинили свою роботу або перемістились до іншої області, втратили масштаб і т.д., а працівники, тікаючи від війни іноді полишали робочі місця навіть без попередження. 
  Тому розповсюдженим у трудових відносин стало призупинення трудового договору. Які нормативні акти це врегулювали та які на сьогоднішній день найбільш гострі питання виникли з юридичної точки зору як у працівника, так і роботодавця. Юрист Олексій Ющенко піготував відповіді на ці питання. 

  Ющенко Олексій Петрович

  керівник корпоративної практики, адвокат

  Детальніше
 • Митне оформлення товарів в Україні. Що змінилось в умовах воєнного стану - Юридична компанія «Доминанта»

  Митне оформлення товарів в Україні. Що змінилось в умовах воєнного стану

  З моменту введення на території України воєнного стану одним із питань, яке гостро потребувало вирішення, стала митниця. ВРУ, Урядом та профільними органами виконавчої влади було ухвалено значну кількість нормативно-правових актів, які не тільки спрощують порядок митного оформлення товарів, в тому числі транспортних засобів, а й надають певні пільги для імпортерів. 

  Бойко Микола Ігорович

  юрист

  Детальніше
 • Юридична компанія Домінанта домоглося зупинення скандального рішення Одеського апеляційного суду на користь громадянина рф - Юридична компанія «Доминанта»

  Юридична компанія Домінанта домоглося зупинення скандального рішення Одеського апеляційного суду на користь громадянина рф

  Нещодавно у ЗМІ резонансу набуло «сумнівне» рішення Одеського апеляційного суду, винесене на користь громадянина рф та його дружини, за яким суд фактично позбавив вдову та матір двох дітей нерухомості в м. Одесі.

  Цвігун Віталій Васильович

  керівник судової практики, старший юрист, адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто