Як зареєструвати ТОВ з іноземним засновником?

На практиці часто виникають ситуації, коли в процесі розширення бізнесу або для залучення іноземних інвестицій необхідно оперативно зареєструвати ТОВ із засновником-нерезидентом. Однак, не завжди зрозуміло, яку процедуру необхідно реалізувати й у чому її особливості. У даній статті розглянемо найбільш часті питання, які виникають у такій ситуації.

Бабійчук Анастасія Валеріївна

керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав

Отже, для початку варто зазначити, що якщо вашим засновником виступатиме фізична особа-іноземець, то в такому випадку першим етапом є отримання для неї реєстраційного номера облікової картки платника податків. Для цього необхідно звернутися до уповноваженого підрозділу ДФС із необхідним пакетом документів. Якщо ваш майбутній учасник не знаходиться на території України, — дана процедура може бути реалізована за дорученням.

Зверніть увагу, що залежно від країни резидента до такої довіреності висуваються різні вимоги: це може бути нотаріальне завірення, апостилювання або проходження процедури консульської легалізації документа.

Крім того, на етапі підготовки документів для створення нового ТОВ необхідно визначитися з кандидатурою директора. Іноземець, який не має постійної посвідки на проживання на території України, може призначатися директором виключно після отримання компанією дозволу на його працевлаштування на дану посаду. Крім того, якщо ваш засновник-іноземець планує тривалий період часу перебувати на території України, – такий дозвіл на працевлаштування надасть йому право отримати тимчасову посвідку на проживання на термін до 3-х років. Отже, необхідно призначити "тимчасового" директора, який виконуватиме обов'язки виконавчого органу до отримання дозволу на працевлаштування іноземцем.

Зверніть увагу, що, якщо частка засновника в ТОВ становитиме в еквіваленті більш, ніж 100 тис. євро, – він зможе оформити довгострокову візу типу «D» на даній підставі, отримати тимчасову посвідку на проживання на строк 2 роки й перебувати на території України на законних підставах для контролю за діяльністю компанії.

Якщо ж засновником майбутньої компанії має виступити іноземна юридична особа, - у такому випадку вона повинна надати довіреність на представництво уповноваженою особою її інтересів при створенні ТОВ, документи підтверджують факт її реєстрації в іноземній державі (виписка з торгового реєстру або ін.), а також документи, у яких міститься інформація про її кінцевих бенефіціарних власників.

До цих документів, як і до довіреності від фізичної особи, висуваються аналогічні вимоги щодо процедури їхнього оформлення, а також для надання нотаріусу та державному реєстратору вони мають бути перекладені українською мовою з нотаріальним засвідченням підпису перекладача.

Що стосується представника іноземної компанії-засновника, то ним може бути як громадянин України, так і іноземець. Якщо представником є іноземець, - для нотаріального засвідчення підписів такої особи на установчих документах не потрібен реєстраційний номер облікової картки платника податків. Досить буде оригіналу паспорта з останніми штампами про перетин (або діючою візою) і нотаріально завіреного перекладу паспорта на українську мову.

Безперечно, у кожному конкретному випадку, швидше за все, виникнуть додаткові питання і складності. Однак пам'ятайте, що нерозв'язних ситуацій практично немає. 

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто