Зміни правил Отримання готівкі в банках суб'єктами господарювання!

З 3-го червня 2019 року суб’єкти господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки і для цього знімають готівку в касі на вимогу банку зобов’язані надати документи, що підтверджують подальше використання готівки.

Цвігун Віталій Васильович

керівник судової практики, старший юрист, адвокат

По суті, банк оцінює ризики під час фінмоніторингу та буде вимагати листи-опитувальники. Оцінка ризиковості фінансових операцій клієнта проводиться на підставі внутрішніх програм, розроблених банком, тому роль банка в даному випадку буде значною. Зазначимо, що клієнт вважатиметься «ризиковим», якщо буде знімати готівку у великих розмірах.
Зверніть увагу, що ФОП — це теж суб’єкт підприємництва, а тому знімати готівку у великих розмірах із рахунку ФОП — теж ризиковано. І хоч у законодавстві прописано, що такі документи подаються на підтвердження подальших готівкових розрахунків особисто, вважаємо, що фінмоніторинг банку може вимагати інформацію куди саме буде витрачатися готівка такою особою.
Якщо це рахунок фізичної особи (не ФОП), то даний критерій не застосовується. 
На нашу думку, варіантом виходу з такої ситуації є перерахування коштів із рахунку ФОП на рахунок фізичної особи й лише після цього знімати кошти. Однак необхідно буде провести консультації з банком.
Також, слід звернути увагу на те, що в отримання готівки входить і зняття готівки в банкоматі.
Усі ці нюанси потрібно буде врахувати в роботі, після консультації з банком.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто