До уваги суб’єктів господарювання! Чергове оновлення плану-графіка перевірок ДПС на 2019 рік

Сьогодні розглянемо які саме перевірки включаються в план-графік, за яких умов проводяться перевірки та що робити, якщо ви потрапили до графіку.

Сторожук Ольга Дмитрівна

консультант з оподаткування та бухгалтерського обліку, головний бухгалтер

Згідно пп. 75.1.2, статті 77 Податкового Кодексу саме планові документальні перевірки проводяться на підставі плану-графіка перевірок, у який включаються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів. До самих принципових причин слід віднести насамперед систематичне ведення господарської діяльності з так званими «проблемними контрагентами».

Як правило, планові перевірки проводяться у 90% платників ПДВ, тому податкова, маючи на сьогодні достатній ресурс, дуже швидко відстежить ваші операції з цими контрагентами. Наступний критерій, за яким вас можуть включити до плану перевірок — це мала або занизька прибутковість за наявності великих об’ємів поставок.

Як же підготуватись до перевірки?

Так, якщо ви знайшли своє підприємство в плані-графіку, насамперед перевірте своїх основних контрагентів у Єдиному реєстрі судових справ. Якщо такий контрагент «засвітився» десь у кримінальних провадженнях — будьте певні, що податкова зверне на нього особливу увагу. Тому використайте поки наявну можливість, щоб до початку перевірки привести документообіг із цим контрагентом до ідеального стану. Наявність достатньої та бездоганно складеної документації хоч і не гарантує 100% відсутність претензій з боку контролерів, проте надасть Вам можливість у подальшому відстояти свої права в суді. А отже, навіть якщо податкова в акті перевірки напише про наявність безтоварних операцій із фіктивним підприємством, це дозволить вам у судовому порядку оскаржити акт перевірки. Про проведення планової перевірки СГ повинен бути повідомлений не пізніше, ніж за 10 днів до її початку (п. 77.4 ПК). Однак пам’ятайте, що затягування чи ухилення від отримання такого повідомлення не буде підставою для недопуску чи відстрочення перевірки.

До початку перевірки платнику податків повинні вручити під підпис копію наказу органу ДПС про призначення перевірки, а також письмове повідомлення із зазначенням дати початку перевірки.

Тривалість планової перевірки не може перевищувати (п. 82.1 ПК):

- 30 р. д. — для великих платників податків, до яких відносяться юридичні особи у яких або обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 млн євро, або сума сплачених податків за той же період перевищує еквівалент 1 млн євро в разі, якщо сума таких податків, зборів, платежів, крім митних платежів, перевищує еквівалент 500 тис. євро

- 10 р. д. — для суб’єктів малого підприємництва (далі – СМП), це юрособи будь-якої організаційно-правової форми, а також фізособи-підприємці, у яких виконується одночасно дві умови: — середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 чол. та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує еквівалент 10 млн євро за середньорічним курсом НБУ;

- 20 р. д. — для всіх інших платників податків, які не відносяться до великих та СМП.

Строк проведення перевірки може бути продовжений, але не більше, ніж:

на 15 р. д. — для великих платників податків;

5 р. д. — для СМП;

10 р. д. — для інших платників податків.

Перед початком перевірки перевіряючі зобов’язані пред’явити направлення на перевірку, копію наказу про призначення перевірки і свої службові посвідчення.

Планова перевірка повинна проводитися на підставі оригіналів первинних документів, що випливає із системного аналізу ст. 85, 121 НК. Водночас документи з Єдиного реєстру податкових накладних (податкові накладні та розрахунки коригування) надавати на паперових носіях не обов’язково. При проведенні перевірки потрібно фіксувати дії податківців і фіксувати надані платником первинні документи і регістри бухгалтерського обліку. По закінченню планової перевірки, податківці складають акт перевірки, якщо ви не згодні з актом у вас є можливість оскаржити його. Яким чином і як проходить процедура оскарження ми розповімо вам в інших публікаціях.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто