Купуй безпечно: на що варто звернути увагу при придбанні житла

Питанням, яке ніколи не втрачає своєї актуальності, є питання придбання власного житла. Проте, доволі часто буває так, що радісний момент отримання довгоочікуваної сучасної просторої квартири або затишного будиночку на околиці міста, затьмарюється різноманітними складнощами і проблема правового характеру.

І, переважна частина подібних ситуацій, на жаль, має ті чи інші негативні наслідки, іноді досить відчутні для власників новопридбаного житла. Причому ризики можуть доходити аж до втрати права власності.

У даному матеріалі хочемо навести декілька окремих моментів, на які в будь-якому разі варто звернути увагу, купуючи нерухомість. Звісно, подібних моментів є безліч і ретельно треба поставитися до розуміння та перевірки кожного з них, але зараз вирішили зупинитися саме на наступних, оскільки доволі часто покупці нерухомості приділяють їм недостатню кількість уваги.

Одним із таких моментів є очевидне на перший погляд питання, а чи ту квартиру, яку вам показали, ви купуєте. Або, навіть, чи існує взагалі квартира, на яку ви бачите пакет документів і, чи не продана вона паралельно іншим людям. Такі ситуації можуть виникати, зазвичай, коли мова йде про придбання так званої первинної нерухомості, від забудовника. Тому, купуючи квартиру, завжди слід ретельно переконатися, що те приміщення, яке вам показують є саме тим об’єктом, на який оформлені відповідні правоустановчі документи. Окрім того, максимально уважно треба віднестися до перевірки реконструкцій і перепланувань у приміщенні, у тому числі і навіть до питання скління балконів колишніми власниками, оскільки площа відкритого балкону і площа балкону зі встановленими скляними вікнами рахується по-різному, з використанням різних коефіцієнтів. Ігноруючи ці питання, покупець ризикує отримати квартиру з документами, які не відповідають дійсності й не мають нічого спільного з реальним плануванням і площею квартири.

Також принципову увагу слід звертати на моменти, пов’язані із перебуванням продавця в шлюбі, бо виставлена на продаж квартира може бути об’єктом спільної сумісної власності продавця і його або її дружини або відповідно чоловіка. У такому разі детально треба перевіряти правильність оформлення нотаріальної документації, зокрема, і всі бланки нотаріальних документів, оскільки кожний документ, який видається нотаріусом, має відповідний код і в спеціальних реєстрах фіксується, який саме документ з належним йому кодом виданий на конкретному номерному бланку. Й , у свою чергу, у разі будь-якої невідповідності в бланках і реєстрі покупець нестиме істотні ризики, у тому числі й реальну можливість втратити право власності на придбану квартиру або її частину в судовому порядку.

Окремим фактором ризику та моментом для обов’язкової перевірки виступає участь у правочині з відчуження нерухомості осіб по довіреності. У таких випадках треба не тільки пересвідчитися у формальній правильності видання конкретної довіреності, правильності оформлення й реєстрації нотаріального бланку, про що вже згадували раніше, але й у змістовному навантаженні довіреності та наявності в ній усіх коректно сформульованих недвозначних повноважень на той чи інший правочин.

Описані в даному матеріалі практичні ситуації і проблематика правочинів з відчуження нерухомості становлять лише незначну частину з того, на що треба звертати увагу, купуючи собі квартиру або будинок. На практиці, факторами, які можуть ставити під загрозу юридичну безпеку конкретного правочину, можуть виступати й багато інших змістовних і формальних моментів, що мають місце на різних етапах кожного конкретного випадку придбання нерухомості. Тому, купуючи нерухоме майно, завжди варто бути максимально уважним до всіх, на перший погляд, навіть незначних питань, оскільки від цього прямим чином залежить успіх і безпека правочину загалом.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто