Моніторте свого боржника на предмет банкрутства!
На сьогодні в Україні є можливість визнати банкрутом не лише юридичну особу, а й фізичну особу, яка не може розрахуватися зі своїми боргами.

Якщо у вас є боржники, рекомендуємо періодично відслідковувати чи не розпочалася процедура їхнього банкрутства.
Кредитори, вимоги яких виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство фізичної особи, зобов’язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Така заява повинна відповідати встановленим Кодексом вимогам і за її подання підлягає сплаті судовий збір у розмірі 2 прожиткових мінімуми для працездатних осіб (4204 грн).
Які наслідки пропуску строку на звернення із заявою?
З моменту відкриття провадження у справі про банкрутство пред’явлення кредиторами вимог до боржника та їхнє задоволення можуть здійснюватися лише в порядку, передбаченому Кодексом з процедур банкрутства, та в межах цієї справи.
Арешт майна боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном також можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження по справі.
Якщо кредитор не звернеться з відповідною заявою — борг буде вважатися погашеним. При цьому, не має значення «свіжа» заборгованість або вже є рішення суду і відкрито виконавче провадження.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їхнього подання, задовольняються в порядку черговості, однак такі кредитори не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Якщо ж кредитор заявив вимоги вже на стадії, коли здійснено розрахунки з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню та перерозподілу не підлягатимуть.
Офіційне оприлюднення. Де шукати?
З метою виявлення кредиторів боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника.
Повідомлення містить інформацію про боржника (ім’я/найменування, адресу, ідентифікаційний код), назву суду, номер справи, відомості про арбітражного керуючого (ім’я, місцезнаходження) та строк, протягом якого кредитори мають подати заяви зі своїми вимогами.
Доступ є вільним та безоплатним. Перевіряйте (за прізвищем/назвою та/або ідентифікаційним кодом) не рідше одного разу на місяць, щоб не пропустити строк на подання заяви.
Якщо строк виконання зобов’язання ще не настав?
Якщо строк виконання зобов’язання перед вами у вашого кредитора настав уже після відкриття провадження у справі про банкрутство, то варто подати до господарського суду заяву зі своїми вимогами відразу після настання такого строку.
Якщо ж строк ще не настав (наприклад, за договором позики кошти мають бути повернуті у 2023 році), але суд вже відкрив справу про банкрутство вашого боржника, то необхідно простежити, коли господарський суд винесе Постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (для юридичних осіб) або відкриття процедури погашення боргів боржника (для фізичних осіб).
З моменту винесення такої постанови строк виконання зобов’язань банкрута вважається таким, що настав, і ви зможете вступити у справу та заявити свої кредиторські вимоги.
Враховуючи, що справи про банкрутство фізичних осіб є досить складними, а закон містить багато вимог до документів, що подаються, у тому числі до заяв кредиторів, щоб не втратити можливість задовольнити свої вимоги, краще звернутися до адвокатів за правовою допомогою.
Послуги юридичної компанії Домінанта
Залишити коментар:
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12