За спецзамовленням. Як, де і скільки коштує отримати індивідуальний номерний знак на авто.

Законодавство встановлює єдині вимоги до порядку замовлення, виготовлення, видачі та обліку номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються за індивідуальним замовленням їхніх власників (далі — індивідуальні номерні знаки, ІНЗ).

Сітніков Микита Романович

помічник адвоката

Юридична фірма «Домінанта» надає ефективний захист у галузі юриспруденції з 2003 року. Ми працюємо у таких сферах як банкрутство юридичних та фізичних осіб, міграційне право, кредитні та забезпечувальні правовідносини, представництво та захист у справах про адміністративні правопорушення, податкове планування та бухгалтерський облік. Юристи Домінанта запрошують вас на консультацію у Одесі та Києві.

Згідно з діючими нормами, індивідуальні номерні знаки можна замовити тільки на транспортні засоби, які пройшли державну реєстрацію в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС відповідно до вимог чинного законодавства й дійсні тільки на території України.

Тому, для участі в міжнародному русі використовуються номерні знаки, що відповідають вимогам Конвенції про дорожній рух, що є певним мінусом для власників ІНЗ.

Правила напису на знаку дуже прості, зокрема, напис на індивідуальних номерних знаках для автомобілів повинен містити від трьох до восьми символів (від трьох до восьми букв або від трьох до семи букв і цифр). А напис на індивідуальних номерних знаках для мотоциклів повинен містити від трьох до шести символів (від двох до п'яти букв і цифр). Букв у написі на індивідуальному номерному знаку має бути не менше двох.

На індивідуальному номерному знаку можна розміщувати:

  1. букви;
  1. букви й цифри;
  1. букви, цифри і графічний елемент;
  1. букви і графічний елемент.

У тому числі й торгові марки (за згодою власника).

Однак, на індивідуальні номерні знаки забороняється наносити:

  1. написи дискримінаційного характеру за ознаками мови, расової та національної приналежності, ставлення до релігії, соціального та майнового стану, статі, освіти, роду та характеру занять, місця проживання;
  1. написи ненормативного Походження;
  1. символіку, абревіатури або скорочені назви установ, організацій, підприємств без їхньої письмової згоди (на індивідуальні номерні знаки транспортних засобів, що належать фізичним або юридичним особам); знак (торгову марку) фізичної або юридичної особи, належить іншій фізичній або юридичній особі, без їхньої письмової згоди;
  1. графічний елемент дискримінаційного характеру;
  1. графічний елемент, схожий за накресленням із буквами або цифрами.

Забороняється також використовувати чи імітувати зображення Державного Герба України або Державного Прапора України, крім символів державної належності, передбачених чинними державними стандартами України), державних символів інших країн та міжнародних організацій, офіційні назви органів державної влади України або їхрнні скорочені найменування, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

Індивідуальні номерні знаки не повинні бути тотожні або однакові за накресленням із номерними знаками, які видають (видавали) при державній або відомчій реєстрації транспортних засобів в Україні.

У разі замовлення індивідуального номерного знаку власник транспортного засобу (юридична або фізична особа) або уповноважена ним особа (далі — замовник) особисто подає до територіального сервісного центру МВС (далі — ТСЦ МВС) незалежно від місця реєстрації транспортного засобу заяву про встановлення можливості оформлення індивідуального номерного знака.

Новелою українського законодавства є те, що індивідуальний номерний знак можна замовити й онлайн на сайті в Електронному кабінеті водія. Дана послуга нормована законодавством і доступна для власників авто. Для користування послугами онлайн власник транспортного засобу проходить процедуру ідентифікації та аутентифікації за допомогою мережі Інтернет із накладенням кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП).

Для забезпечення електронної взаємодії власник транспортного засобу при проходженні електронної ідентифікації та аутентифікації відзначає свою електронну адресу, підтверджує правильність своїх ідентифікаційних даних і визначає спосіб взаємодії із сервісними центрами МВС (через мобільний зв'язок або електронну пошту).Після ідентифікації та аутентифікації власник транспортного засобу відзначає регіон, у якому зареєстровано транспортний засіб, і напис, що бажає нанести на номерний знак.

Тобто, у разі, якщо особа бажає скористатися онлайн замовленням, то в такому випадку необхідно самостійно визначитися з написом такого знаку, який повинен відповідати правилам, які визначені вище.

Напис на знаку перевіряється автоматично. Якщо напис було замовлено раніше в регіоні реєстрації транспортного засобу, власник транспортного засобу отримує онлайн-відповідь про неможливість його оформлення.

Власник транспортного засобу підписує макет індивідуального номерного знаку шляхом накладення КЕП, оплачує вартість комплекту індивідуальних номерних знаків та послуги ДСЦ МВС.

Строки отримання знаку.

Строк виготовлення індивідуальних номерних знаків становить до одного місяця з моменту передачі (до 10 днів) одного примірника макета індивідуального номерного знаку виробнику для виготовлення комплекту номерних знаків.

Отримання індивідуальних номерних знаків здійснюється замовником або уповноваженою ним особою (у разі надання визначених чинним законодавством документів, що підтверджують його повноваження) до ДСЦ МВС.

Зняття з обліку або перереєстрація транспортного засобу на нового власника.

У разі зняття з обліку транспортного засобу або його перереєстрації на нового власника індивідуальний номерний знак відкріплюється від такого транспортного засобу, і може бути перекріплений на інший транспортний засіб.

Тобто, власник ІНЗ може перезакріпити його до інших належних йому транспортних засобів або передати його власнику іншого транспортного засобу за встановленою процедурою.

Передача індивідуального номерного знаку іншій особі без дотримання вимог забороняється, а також експлуатація транспортного засобу з індивідуальним номерним знаком без відповідної реєстрації в ТСЦ МВС також не допускається.

Куди звертатися за отриманням індивідуального номерного знаку:

Для того, щоб замовити ІНЗ, необхідно звернутися в будь-який Територіальний сервісний центр МВС і подати необхідний пакет документів (список можна отримати на сайті ДСЦ МВС).

Після отримання знаку власник зобов'язаний в 10-денний термін перереєструвати транспортний засіб у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС (і сплатити адмінзбір за перереєстрацію також). При перереєстрації ТЗ в свідоцтво про реєстрацію вноситься примітка про наявність ІНЗ.

Вартість послуг (згідно з інформацією з офіційного сайту ДСЦ МВС) за замовлення ІНЗ становить:

300 грн – за три символи;

90 грн – за кожний наступний (до восьми символів)

500 грн – за графічний елемент.

Перереєстрація транспортного засобу становить:

 1. Для транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД – 371, 63 грн;
 2. Для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва – 409, 15 грн;
 3. Для мотоциклів вітчизняного виробництва та країн СНД – 367, 63 грн;
 4. Для мотоциклів іноземного виробництва – 405, 15 грн.

Таким чином, алгоритм дій замовника простий:

 1. Надання до адміністративного органу повного комплекту документів, необхідного для виготовлення індивідуальних номерних знаків;
 2. Здійснення оплати за надання державної послуги;
 3. Отримання комплекту індивідуальних номерних знаків у ДСЦ МВС.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто