«Неофіційне» працевлаштування або виїзд за кордон на «заробітки» студентів та молодих спеціалістів буде подолано?

10 жовтня 2019 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».

На сьогодні роботодавець повинен за власний рахунок сплачувати за свого працівника єдиний соціальний внесок у розмірі 918,06 гривень, а також утримати з працівника податок на доходи фізичних осіб у розмірі 751,14 гривень та військовий збір у розмірі 62,60 гривень.

Такі обставини змушують роботодавців надавати перевагу більш досвідченим працівникам, та не брати на роботу студентів або молодих спеціалістів. Наслідком є те, що такі молоді спеціалісти змушені обирати «неофіційне» працевлаштування або виїзд за кордон на «заробітки».

Законопроектом пропонується звільнити роботодавців від сплати єдиного соціального внеску за працівників, які не досягли 27-річного віку, та встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб для працівників віком до 27 років.

Планується, що такі зміни стимулюватимуть молодих українських спеціалістів залишатися працювати в Україні, роботодавців – приймати на роботу студентів та спеціалістів без досвіду, а інвесторів – розвивати свій бізнес в Україні.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто