Прострочення перебування на території України: наслідки для іноземця

Питання законності перебування на території чужої країни актуальне, мабуть, для кожної людини, що залишає рідну державу. Що стосується України, то вона є досить лояльною в питаннях міграційної політики, і для представників багатьох країн у нас навіть скасовано візовий режим в'їзду (наприклад, для країн Євросоюзу, країн СНД, США, Туреччини, Японії та ін.).

Бабійчук Анастасія Валеріївна

керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав

Ми знаємо все про те, як отримати посвідку на проживання в Україні. Беремо на себе збір необхідних документів та подання до Міграційної служби України, отримання дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання у Києві чи Одесі. Консультуємо клієнта на всіх етапах процедури оформлення ППП.

Отже, залежно від того, є країна візовою чи ні по відношенню до України, існує два варіанти визначення терміну законного перебування на території країни:

  • для візових країн - він відповідає терміну дії візи;
  • для безвізових - не більше 90 днів протягом 180 днів.

Якщо в першому варіанті все чітко визначено і зрозуміло, то в другому виникають складнощі. Кожен іноземець при в'їзді на територію країни повинен прорахувати всі свої дні перебування на її території за 180 днів до дати перетину. Контролювати дані строки досить складно, особливо якщо перетинів багато і всі вони нерегулярні. Крім того, часто іноземні громадяни навіть не розбираються в принципі підрахунку законного строку перебування. Однак, як кажуть, незнання закону не звільняє від відповідальності й безвізовим іноземцям вкрай рекомендовано користуватися міграційним калькулятором, який дозволить спланувати перебування в країні.

Якщо іноземець по закінченню законного строку не покидає територію України – то тим самим порушує чинне міграційне законодавство. Якщо при перетині кордону уповноваженими представниками прикордонної служби буде встановлено факт порушення строку – ними на місці виноситься постанови у справі про адмін порушення та стягується штраф від 1700 до 5100 грн. Необхідно відзначити, що прикордонники можуть стягувати накладені штрафи безпосередньо в пунктах пропуску виключно через термінали для безготівкових розрахунків.

Якщо їх немає в такому прикордонному пункті або іноземець не може за фінансовим станом оплатити його на місці – такій особі дається 15 днів на плату. При цьому протягом 3-х робочих днів після закінчення даного строку він зобов'язаний направити квитанцію про оплату такого штрафу уповноваженій особі або до органу, який виніс постанову про накладення штрафу.

Важливим є той факт, що, якщо іноземець не виконав вимогу про оплату штрафу, у подальшому йому може бути заборонений в'їзд на територію країни на строк до 3-х років. Крім того, відомості про таку особу заносяться в спеціальну базу даних осіб, яким заборонений в'їзд.

Якщо в перший раз іноземець не виконає таку заборону – наступна заборона вже встановлюється на строк +10 років до тієї частини попередньої заборони, яка ще продовжує діяти.

Для тих іноземних громадян, хто намагається перетнути кордон незаконно або поза пунктами пропуску, - для них може встановлюватися строк заборони на в'їзд тривалістю в 5 років.

Що стосується тієї категорії іноземців, хто добровільно не залишає територію країни після закінчення законного строку перебування — до них може застосовуватися процедура примусового повернення на територію країни походження. Але якщо така особа ухиляється і від даних дій – крайнім заходом впливу є примусове видворення з території країни.

У наступній статті розглянемо деталі застосування даних процедур, а також правові наслідки для іноземця.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто