До ВРУ внесено проект закону про заборону поліетилену

У Верховній Раді зареєстровано «Проект Закону про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обороті», метою якого є зменшення кількості небезпечних відходів з поліетилену, скорочення обсягів реалізації пластикових пакетів і, відповідно, обмеження їхньої участі в цивільному обороті.

Дмитрієв Станіслав Олександрович

адвокат

Автори законопроекту нагадують, що 24 жовтня 2018 року Європарламент остаточно заборонив цивільний обіг окремих видів продукції з поліетилену. До того ж існує досвід такого обмеження в інших країнах світу. Наприклад, у Франції, Італії, Сінгапурі заборонено використовувати будь-які пластикові пакети, а в Танзанії навіть передбачена кримінальна відповідальність за реалізацію пластикових пакетів.

Проектом передбачається заборона реалізації в магазинах, павільйонах та інших об'єктах роздрібної торгівлі надлегких і легких пластикових пакетів, за винятком біорозкладаних пластикових пакетів і надлегких пластикових пакетів, призначених для упаковки свіжого м'яса, риби і продуктів із них, а також сипучих продуктів. Крім того, проект передбачає обов'язкове маркування пластикових пакетів.

Зазначимо, що прийняття пропонованого проекту наблизить вітчизняне законодавство до законодавства Європейського Союзу, значно знизить обсяги відходів із поліетилену, тим самим сприятиме поліпшенню стану навколишнього середовища, здоров'я населення. До того ж, реалізація зазначеного законопроекту не потребуватиме додаткових видатків із державного бюджету.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто