Як законодавчі новації вплинуть на звичайних споживачів та що зміниться в маркуванні продуктів?

Із 6 серпня 2019 року почали діяти нові правила маркування харчової продукції, відповідно до Закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

Зокрема, зміни торкнулися розміру шрифту — його збільшено, крім того, він повинен бути чітким, розбірливим і контрастним. Інформація про продукт має бути викладена лише українською мовою. Переклад — за бажанням виробника.

Термін придатності тепер буде називатися по-різному, залежно від складу інгредієнтів та умов зберігання. Переплату за кригу на товарі буде скасовано, маса продуктів буде вказуватися без урахування льоду. Також забороняється  використання інформації, що може ввести споживача в оману, особливо в частині приписування харчовим продуктам лікувальних властивостей. Передбачено надання  споживачам інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин чи продуктів, які, як свідчать дані проведених наукових досліджень, спричиняють алергічні реакції або непереносимість, так щоб набувачі могли зробити свідомий вибір, який є безпечним для них.

Головною ідеєю таких змін є те, щоб інформація про харчовий продукт стала точною, достовірною та зрозумілою, що дозволить забезпечити високий рівень захисту здоров’я та інтересів споживачів.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто