Заборона на проведення реєстраційних дій і онлайн-моніторинг власної нерухомості: Кабмін затвердив нові порядки
13 травня 2020 року Кабінет Міністрів України видав Постанову № 399 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері державної реєстрації».
Даний нормативно-правовий акт вносить низку змін до механізмів функціонування реєстру прав на нерухоме майно та встановлює нові додаткові гарантії забезпечення стабільності відносин власності, а також гарантує функціонування дієвих механізмів захисту права власності для власників нерухомого майна.
Зокрема, згідно з вказаною постановою нотаріуси та державні реєстратори невідкладно, у встановленому чинним законодавством України порядку, проводять відповідну реєстрацію наступних документів:
- заяви власників нерухомості про заборону вчинення реєстраційних дій,
- заяви про відкликання раніше поданих заяв про заборону вчинення реєстраційних дій;
- судові рішення про заборону (скасування заборони) здійснення реєстраційних дій.
Постанова передбачає певний порядок дій державного реєстратора в разі отримання вищевказаних документів. Так реєстратор має встановити особу власника, який, наприклад, подав заяву, потім перевірити чи проведена вже державна реєстрація права власності на відповідне нерухоме майно, при цьому використовуються також і дані так званого «старого» електронного реєстру, що є невід’ємною архівною частиною «нового» реєстру. При цьому у разі, якщо подана заява стосується земельної ділянки, відомості про право власності на яку відсутні в реєстрі прав на нерухоме майно і їхніх обтяжень, державний реєстратор перевіряє наявність права власності відповідно до інформації Державного земельного кадастру. Відповідно однією з підстав відмови в прийнятті описаних заяв є не встановлення особи заявника або неможливість встановити належність права власності на об’єкт.
Окрім того, прийнятою постановою передбачають механізми повідомлення власників нерухомого майна про різноманітні претензії третіх осіб на належну їм нерухомість.
Так державні реєстратори зобов’язані повідомляти власнику нерухомого майна, користувача нерухомості, а також обтяжувача щодо всіх випадків подання будь-яких заяв про реєстрацію.
Такі повідомлення мають надсилатися державним реєстратором власнику нерухомості за наявності в реєстрі номера мобільного телефону або e-mail, що дає об’єктивну змогу зв’язатися з власником. Відповідно всі дані щодо типу поданої заяви, її реєстраційного номеру, дати й часу подачі, а також ПІБ заявника направляються власнику нерухомого майна в електронній формі.
Загалом, описані вище нововведення мають позитивно відобразитися на динаміці й законності правовідносин у сфері державної реєстрації права власності і стати дієвим інструментом моніторингу для власників нерухомого майна.
Послуги юридичної компанії Домінанта
Залишити коментар:
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12