Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності

Нещодавно Верховною Радою отримано проект Закону України «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів щодо дозволу на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності».

Криворучко Вікторія Олегівна

адвокат, кандидат юридичних наук

Розробники цього законопроекту вважають, що у сфері здійснення підприємницької діяльності з використанням тимчасових споруд уже тривалий час існує цілий комплекс гострих проблем, які потребують невідкладного законодавчого врегулювання. І дійсно, єдиного підходу до розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності законодавством не визначено, тому органи місцевої влади розробляють їх самостійно, вимагаючи купу непотрібних документів і ставлячи перепони при проходженні дозвільної процедури. Слід також зазначити, що на сьогодні взагалі не існує поняття «тимчасової споруди», тому чиновники визначають тип таких споруд як їм заманеться.

Для виправлення такої ситуації законопроектом передбачається внести зміну до низки нормативно-правових актів, при цьому, визначивши термін «тимчасові споруди». Також буде врегульовано комплексний порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, що включає положення про видачу документів дозвільного характеру та процедуру видачі паспорта розміщення тимчасової споруди. Крім цього, буде передбачена процедура демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд та надані повноваження сільським, селищним, міським радам щодо демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд на території населеного пункту. Окремо буде врегульовано механізм пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою та визначено його розміри.

У разі прийняття зазначеного законопроекту буде врегульовано розбіжність між різними місцевими органами влади по ряду перешкод, з якими стикаються наші підприємці, а також ліквідовано більшість підстав для корупції, неофіційних платежів, що істотно скоротить адміністративні витрати суб'єктів господарювання у сфері розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто