Юридична перевірка нерухомості від забудовника: аналіз схеми, умов продажу та інші заходи безпеки

Незважаючи на прогнозоване подорожчання первинної нерухомості, інтерес українців до ринку нерухомості від забудовника не згасає. Адже покупка нової квартири, що тільки будується, коштує значно дешевше, ніж придбання вже готового житла з аналогічними характеристиками. Однак є й мінуси: доведеться чекати закінчення будівництва, а також зіткнутися з певними ризиками, які так чи інакше супроводжують придбання нерухомого майна на первинному ринку.

Нагадуємо, що юридична фірма «Домінанта» пропонує професійний супровід угод з нерухомістю. Ми ретельно перевіряємо договір, особистість забудовника/продавця, оцінюємо ризики та ведемо правові роз'яснення для клієнта. У нас є кваліфіковані юристи з нерухомості в Одесі і Києві.

Аналіз схеми та умов продажу нерухомості від забудовника

По-перше, існує потенційна можливість, що новобудову, в якій покупець частково або повністю придбав квартиру, так і не буде збудовано та введено в експлуатацію. Ймовірних причин достатньо: від банального банкрутства забудовника до спланованих афер із нерухомістю. І якщо достовірно оцінити фінансовий стан та реальні можливості забудовника за допомогою правових методів можна лише дуже умовно, то розпізнати афери та інші протиправні дії у роботі забудовника цілком можливо – для цього є широкі правові можливості. Є ефективні способи забезпечити безпечне та вигідне придбання нерухомості, житлового та нежитлового типу.

Правильно проведена перевірка схеми та умов продажу первинної нерухомості дозволяє усунути чисельні ризики, які можуть призвести до втрати грошей та нерухомості. Допомогти з перевіркою забудовника з юридичної та фінансової сторони вам можуть професійні, експертні, досвідчені юристи.

Компетентні юристи АО «КФ» «Домінанта» знають, як перевірити квартиру перед покупкою в Україні та забезпечити успішну угоду для клієнта. Ми проведемо аналіз схеми продажу, аналіз умов договору, перевіримо забудовника та методи його роботи. Тому, якщо вам потрібна юридична перевірка нерухомості, експерти об'єднання «Домінанта» можуть бути корисними вам на всіх етапах придбання об'єкта.

Перевірка документів забудовника перед покупкою нерухомості

Також одним із найважливіших моментів є правильне оформлення всієї документації — договорів та актів приймання-передачі нерухомості. Зокрема, договір має бути недвозначним, із чітко прописаними та зрозумілими обов'язками забудовника. Повинні бути зазначені умови та терміни, відповідно до яких він зобов'язується побудувати об'єкт та передати покупцеві оплачене ним приміщення.

Важливо проконтролювати отримання від забудовника необхідних документів, які матимуть змогу відповідати вимогам для державної реєстрації. Щодо цього слід зазначити, що у чинному законодавстві передбачено чимало механізмів організації капітального будівництва, які може використовувати забудовник. При цьому, для державної реєстрації покупцю так чи інакше потрібно мати певний пакет документації, що відповідає вимогам законодавства. Простими словами, від забудовника завжди потрібно вимагати договір, акт приймання-передачі об'єкта та документ про повну оплату нерухомості у тій формі, яка передбачена у кожному конкретному механізмі будівництва.

Перевірка структури компаній забудовника

Окремо необхідно зупинитись на питаннях структури компаній забудовника. Найчастіше забудовник – не просто знеособлений бренд. За красивою назвою може бути прихована ціла система взаємопов'язаних суб'єктів, кожен з яких відіграє певну роль у процесі будівництва та подальшого продажу нерухомості. Враховуючи цю ймовірність, важливу увагу слід приділити аналізу ситуації — кому і за що покупець платить гроші. Інакше кажучи, в ідеалі кошти за майбутню квартиру чи комерційне приміщення мають передаватися компанії, реально задіяній у процесі будівництва. Яка виконує роль замовника будівництва і має чіткі й зрозумілі обов'язки перед покупцем нерухомості.

Проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомості

Для покупця важливо переконатися, що фактично побудовані та придбані квадратні метри відповідатимуть тим, які задекларовані забудовником у договорі та додатках до нього. Покупець може зробити це самостійно: необхідно замовити технічну інвентаризацію або самостійно відслідковувати розвиток ситуації та відповідність характеристик. При цьому договір із забудовником повинен включати пункти про взаєморозрахунки у разі відхилення реальної площі від запланованої за проектом.

Перевірка об'єктів нерухомості – юридична компанія «Домінанта»

Перераховані вище аспекти дають уявлення про те, на що необхідно звертати увагу при покупці нерухомості на первинному ринку. Практика реальних угод з первинної нерухомості, зазвичай далека від ідеалу, створює для покупця чималі ризики.

Якщо ви хочете надати собі впевненості, застрахувати себе від втрати грошей та майна, подбайте про ретельну перевірку об'єкта перед угодою. Юридична компанія «Домінанта» готова надати всі необхідні послуги, що входять до спектру комплексної перевірки нерухомості. Працюємо у Києві та Одесі.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто