Будівельна амністія 2018: встигнуть усі!

З 31 серпня 2018 року в Україні запрацював порядок проведення технічного огляду та прийняття в експлуатацію індивідуальних, садових, дачних будинків і будівель сільгосппризначення побудованих без дозволу на будівництво. По суті, цей порядок і визначає процедуру реалізації будівельної амністії, тому будемо його так і називати — Порядок будівельної амністії. Будівельна амністія - це шанс для людей, які з різних причин не отримали свого часу дозвіл на будівництво, ввести свій самобуд у легальне поле й розпоряджатися ним без перешкод. Попередня будівельна амністія мала тимчасовий характер і діяла до кінця 2015 року, а ось діюча вже не має «терміну придатності».

Перш ніж перейти до особливостей процедури легалізації самобудів визначимо коло об'єктів, які підпадають під будівельну амністію. Так, будівельна амністія поширюється на: індивідуальні житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також на господарські будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, побудовані в період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року. Також амністія поширюється на будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, побудовані до 12 березня 2011 року. Усі ці об'єкти повинні відноситься до об'єктів із незначними наслідками (СС1), які у свою чергу визначаються такими критеріями:

  • рівень можливої небезпеки для здоров'я й життя людей, які постійно знаходяться на об'єкті до 50 осіб;
  • рівень можливої небезпеки для здоров'я й життя людей, які періодично будуть перебувати на об'єкті до 100 осіб;
  • вартість об'єкта до 2500 мінімальних заробітних плат (9 млн 307 тисяч 500 грн станом на 26.12.2018 року);
  • не є об'єктами підвищеної небезпеки або впливають на навколишнє середовище;
  • не відносяться до пам'яток культурної спадщини й не розташовуються в їхніх охоронних зонах;
  • максимальна поверховість - 4 поверхи.

Також цільове призначення землі, на якому здійснено самовільне будівництво, має відповідати призначенню будови, інакше будівельному амністуванню не бути.

Аналізуючи Порядок будівельної амністії й ознайомившись із більшістю публікацій в Інтернеті, все здається досить просто. Усього лише потрібно замовити технічне обстеження самобуду, у результаті якого отримати технічний паспорт зі встановленою відміткою й у певних випадках звіт про проведене технічне обстеження. У технічному паспорті обов'язково вказується штамп самобуду, Рік побудови об'єкта, відмітка про проведене технічне обстеження. А в разі, якщо індивідуальний, садовий або дачний будинок понад 300 кв. м., господарські споруди понад 100 кв. м., амністовані будови і споруди сільгосп призначення, тоді додатково надається звіт про технічне обстеження. Надалі в органи державно-будівельної інспекції необхідно подати декларацію про прийняття об'єкта в експлуатацію зі встановленими додатками й на підставі цих документів, нібито, повинна пройти будівельна амністія.

Однак, вивчивши питання трохи ширше, не обмежуючись тільки Порядком будівельної амністії, і з урахуванням практичних аспектів можна встановити додатковий етап процедури амністування.

Так, у формі самої декларації про готовність об'єкта до експлуатації також повинна зазначатися інформація щодо відповідності місця розташування самобуду вимогам Державних будівельних норм, яка у свою чергу видається органом містобудування та архітектури. Без цього документа амністуватися не вийде.

Не дивлячись на деякі підводні камені, будівельна амністія досить непоганий шанс привести в порядок документи на нерухомість як людям, які провели самовільну реконструкцію, так і тим, хто побудувався з «нуля» й отримати повне право на розпорядження самовільно побудованим об'єктом без сплати штрафів.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто