ВРУ прийняла закон про протидію Булінгу

На сьогодні в Україні, серед підлітків, які навчаються в навчальних закладах, булінг є досить поширеним.

Хомко Світлана Василівна

адвокат

18 грудня ВРУ прийняла проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» № 8584.

Законопроект вводить поняття булінгу і визначає його як моральне або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати людину своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого поводження.

Проект закону визначає механізми протидії даному насильству. Так, керівник закладу освіти повинен буде розробити, затвердити та оприлюднити план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в закладі освіти. Крім того, він розглядатиме заяви про випадки булінгу здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб і видаватиме рішення про проведення розслідування, а також повідомляти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі в справах дітей про випадки булінгу в навчальному закладі.

Також, пропонується доповнити КпАП новою статтею 173-4, яка встановлює відповідальність за булінг — від п'ятдесяти до ста НМДГ (від 850 до 1700 грн) або громадські роботи строком від 20 до 40 годин.

Більш детально ознайомитися з законопроектом можна за посиланням.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто