Хороший юрист з питань банкрутства. Кому довірити вирішення своїх проблем?

З часу, коли списання боргів фізичних осіб через банкрутство стало реальністю, ринок юридичних послуг майорить пропозиціями надання допомоги фізичним особам у списанні боргів.

Хомко Світлана Василівна

адвокат, арбітражний керуючий

Часто людина, яка потребує допомоги, стикається із труднощами вибору юрист з банкрутства фізичних осіб, щоб і свій майновий стан не погіршити, і не залишитись без правової допомоги.

Закон не зобов’язує залучати у справу юриста або адвоката. Але з огляду на складність судової процедури, боржнику навряд чи вдасться самостійно, без юридичної допомоги, її розпочати і тим більше успішно звершити.

Що забезпечує юрист (адвокат) в процедурі банкрутства фізичної особи:

- складання заяви і формування значного пакету (може сягати більше 20) документів для суду:

- вибір і рекомендація арбітражного керуючого, який в обов’язковому порядку призначається у процедуру;

- слідкування за вчасністю та законністю заяв кредиторів з вимогами до боржника;

- відслідковування та оперативне реагування на дії (заяви/клопотання) учасників процедури;

- взаємодія з арбітражним керуючим та кредиторами;

- участь у судових засіданнях та на зборах кредиторів;

- захист боржника у супутніх спорах, які можуть виникнути в процедурі (наприклад, оспорювання правочинів);

- постійний контроль за ходом процедури;

- оскарження судових рішень при необхідності;

- інші юридичні питання, що можуть виникати підчас процедури.

На що потрібно звернути увагу при виборі юриста для супроводу справи про банкрутство.

Найперше, що повинно насторожувати при виборі надавача юридичної допомоги, це оголошення типу: «Безкоштовне банкрутство», «Спишемо борги швидко, ефективно, дзвоніть, перший місяць безкоштовно».

Кваліфікований, досвідчений юрист не буде безкоштовно витрачати свій час. Процедура, як правило, тривала та складна, відповідно, потребує багато часу і зусиль.

Подібні пропозиції свідчать або про відсутність досвіду у веденні таких справ, або про роботу з акцентом на кількість, а не якість. В кращому випадку боржник отримає відкрите провадження по справі. А це ще далеко не гарантія успішного для боржника завершення процедури.

«Гарантія результату» - така обіцянка юриста є некоректною та завідомо невиконуваною. Перед зверненням до суду можна спрогнозувати результат, проте, рішення приймає суд, і іноді такі рішення потребують оскарження.

Для того, щоб найбільш вірогідно передбачити результат процедури банкрутства фізичної особи та оцінити можливі ризики, юрист повинен поставити боржнику окрім питань про борги і кредиторів, ще ряд важливих запитань: про сімейний стан, осіб на утриманні, місце проживання (кому належить житло), джерела і розмір доходу, наявність рухомого, нерухомого майна, корпоративних прав, відкритих банківських рахунків і суми коштів на них, майновий і фінансовий стан членів сім’ї, про вчинені правочини за останні 3 роки.

Якщо юрист не ставить клієнту ці питання, а відразу гарантує результат, оголошує вартість та строки процедури, це може свідчити знову ж таки про відсутність досвіду або намірів довести цю процедуру до ефективного завершення.

Грамотний попередній аналіз ситуації – запорука успішного проведення процедури банкрутства (неплатоспроможності).

Від кваліфікації юриста і досвіду саме в сфері банкрутства залежить передбачуваність як ходу процедури, так і її результату – прийнятна для боржника реструктуризація чи повне списання боргу.

Ще раз наголошуємо на важливості досвіду юриста саме у сфері банкрутства. Процедура банкрутства суттєво відрізняється від інших судових процесів та є однією із найскладніших категорій справ. З огляду на це, значний досвід юриста у судових справах інших категорій не забезпечить ефективності ведення справи про банкрутство фізичної особи.

Тому, щоб реалізувати своє право на банкрутство, позбутись обов’язку сплачувати непідйомні борги, та не потрапити у ще більш складну фінансову ситуацію, свій вибір краще зосереджувати на індивідуально практикуючих адвокатах в сфері банкрутства або на юридичних фірмах, одним із напрямків спеціалізації яких є банкрутство.

Залишити коментар:

Контакти

Оберіть місто